ZN.SK
Valerian film

Slovenský trailer filmu Valerián a mesto tisícich planét, premiéra 20. júla

Očakávaný letný trhák Valerián a mesto tisícich planét pred nedávnom predstavil nový trailer. Fanúšikovia žánru, ktorých je nemálo i na Slovensku si tak môžu čas čakania na premiéru 20. júla 2017

Očakávaný letný trhák Valerián a mesto tisícich planét pred nedávnom predstavil nový trailer. Fanúšikovia žánru, ktorých je nemálo i na Slovensku si tak môžu čas čakania na premiéru 20. júla 2017 skrátiť trochou slovenčiny. Tento trailer je totiž sám o sebe zážitkom.

Veľkým prípravám a silnej propagácie sa nemožno čudovať. V prvom rade z dôvodu, že LucBesson si nakrúcaním filmu Valerian a mesto tisícich planét plní svoj detský sen. Besson už ako malý chlapec čítal Valeriansky komiks, ktorý je dodnes považovaný za základ mnohých sci – fi filmov. Režisér dlhé roky čakal, kým bude technológia natoľko vyspelá, aby mohol sfilmovať ten najpodivuhodnejší komiksový vesmír, aký sme doposiaľ videli.

Luc Besson, hoci režisér, hlavnou hviezdou

Hoci má Luc Besson vo svojej filmografii nezabudnuteľné akcie (Leon) i historický veľkofilm (Johanka z Arku), jeho srdcovkou sú nepochybne sci-fi príbehy. Je medzi nimi jeden, ktorý sa radí medzi piliere filmovej sci-fi tvorby. Samozrejme, reč je o filme Piaty element, ktorý práve v roku filmovej premiéry Valeriana oslavuje neuveriteľných dvadsať rokov od premiéry v kinách. Je až neuveriteľné, že Besson napísal scenár k filmu ešte na strednej škole, aby vraj unikol osamelému detstvu. Ešte neuveriteľnejšie však je, že už na Piatom elemente spolupracoval s človekom, ktorý kreslil komiks o Valerianovi a Laurine. Stretnutie s Jean-Claudeom Mézièresom bolo, zdá sa, pre Bessona naozaj osudové.

Valerian film

Ale za taký považuje francúzsky režisér celý vznik svojho najnovšieho filmu a určite nielen preto, že zrejme pôjde o najdrahšiu francúzsku filmovú produkciu vôbec. Nakrúcanie filmu, ktorý by mal mať vo výsledku takmer dve a pol hodiny prebieha od začiatku minulého roku a všetko sa blíži do finále. Je až neuveriteľné, že to vyzerá, akoby to bolo včera, keď Besson požiadal svojich fanúšikov, aby mu posielali návrhy kostýmov pre svojich filmových hrdinov a už sa blíži premiéra. Slovenská premiéra je 20. júla 2017.

Valerian a mesto tisícich planét

Veľkolepá adaptácia ikonického komiksového románu pod taktovkou režisérskeho mága Luca Bessona. Valerian (Dane De Haan) a Laureline (CaraDelevingne) sú špeciálni vládni agenti v ľudských teritóriách, ktorí kontrolujú dodržiavanie poriadku naprieč svetom. Valerian sa však nechá uniesť viac než profesionálnym prístupom ku svojej kolegyni a to túžbou po romániku. Laureline poznajúc jeho „pestrú“ minulosť a uznávajúc tradičné hodnoty ho odmieta. Na základe rozkazu veliteľa (Clive Owen) sú odvelení na misiu do dych berúceho medzi galaktického mesta Alpha.

Valerián film

Alpha je rozpínajúca sa metropola, ovplyvnená tisíckami rôznych špecifík zo všetkých štyroch strán sveta. 17 miliónov obyvateľov Alphy prispieva svojim talentom, umom, technológiami k dobru pre všetkých. Nanešťastie, nie každý z Alphy uznáva tie isté hodnoty, v skutočnosti neviditeľné sily tvrdo pracujú na tom, aby dostali ľudstvo do veľkého nebezpečenstva.

Réžia a scenár: Luc Besson

Hrajú: Dane De Haan, Cara Delevingne, Clive Owen, Rihanna, Ethan Hawke, John Goodman, Herbie Hancock, Kris Wu a ďalší

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu