Slávny ranč Neverland Michaela Jacksona sa predal za pätinu

Slávny ranč Neverland Michaela Jacksona sa predal za pätinu

Slávny spevák, kráľ popu Michael Jackson, preslávil jedno miesto viac ako všetky ostatné. Neverland, rozľahlý ranč pomenovaný podľa krajiny z rozprávky o Petrovi Panovi. „Krajina nekrajina“ bola zvláštna tým, že v nej deti nikdy nevyrástli a zostávali deťmi. Samotný Jacksonov Neverland bol nákladnou nehnuteľnosťou a dlhé roky bolo problematické ju predať. Svojho času mal vlastnú zoologickú záhradu aj akvárium, železnicu aj s koľajiskom. Neverland má aj vlastné kino, štúdio a ďalšie pre bežného človeka nevyužiteľné priestory. Pozemok je s úctyhodnou rozlohou takmer 11 km2, ktorej centrom je hlavná rozľahlá rezidencia.

Cena za Neverland „len“ 22 miliónov dolárov

Po desaťročí od smrti Michaela Jacksona sa ho nakoniec podarilo predať. Kúpiť ho mal za sumu 22 miliónov dolárov Ronald Burkle, ktorý v minulosti so slávnym spevákom spolupracoval ako poradca.  Ranč sa tak nedostal do rúk žiadneho fanúšika, či špekulanta cez nehnuteľnosti. Suma 22 miliónov pritom je len zhruba pätinou pôvodne požadovanej sumy. V dražbe bol totiž od roku 2016 za cenu 10 000 000 dolárov. Iní záujemcovia sa nenašli. Otázkou je, čo bude s Neverlandom teraz.

Spojenie so zneužívaním detí mohlo znížiť cenu nehnuteľnosti

Dôvodom, pre ktorý nemuseli mať o ranč záujem iní kupci, mohla byť mimo vysokí náklady na údržbu aj jeho minulosť. Za jeho múrmi sa mali odohrávať medializované prípady zneužívania detí, ktoré sa však mimo svedectvá detí nepodarilo celkom dokázať.  Dokument Leaving Neverland, ktorý nedávno vyšiel na HBO, sa zaoberá najmä dvoma prípadmi sexuálneho zneužívania. Spomína tajné miestnosti a stavebné úpravy pre súkromie, ale aj zábavu. Proti dokumentu právne bojovala Jacksonova rodina.

Pozrite si mapu a jednotlivé objekty rozľahlého ranču severne od Santa Barbary v Kalifornii

Ohodnoťte článok post
Mohlo by zaujímať tiež:
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.