Trumpove bývalé kasíno budú búrať. Odpálenie sa dá vyhrať v aukcii

Trumpove bývalé kasíno budú búrať. Odpálenie sa dá vyhrať v aukcii

Americké mesto Atlantic City  organizuje naozaj neobyčajnú charitatívnu z akciu. Len nedávno prišiel Donald Trump o prezidentské kreslo  a čoskoro príde USA aj o jednu budovu, ktorá sa viaže s jeho menom. Trumpove bývalé kasíno v pobrežnom meste Atlantic City už je síce niekoľko rokov zatvorené a už mu nepatrí, no pre miestnych je stále známe ako „to Trumpove“. Najnovší zámer mesta je zrovnať starú budovu so zemou a stlačiť povestný gombík odpálenia môže ktokoľvek z ktoréhokoľvek miesta na svete. Základom je do charitatívnej zbierky ponúknuť najvyššiu sumu a tlačidlo na odpálenie budovy je vaše.

Trump Plaza Atlantic City

Odpálenie výbušnín ako výhra v online akcii

Online aukcie sme už videli rôzne. A také, kde mladé ženy ponúkali svoje panenstvo tomu, kto ponúkne najviac. Donald Trump údajne nemal k Atlantic City vľúdny vzťah a tak mu to zrejme touto okázalou akciou radi „spočítajú“. Do internetovej akcie dali jediné tlačidlo, ktoré niekto odvážny a bohatý môže kúpiť a stlačiť osobne. Sledovať potom môže dielo predpripravenej skazy online odkiaľkoľvek na svete.

Nejde pritom o žiadne vyrovnanie si účtov. Budova už Trumpovi nepatrí. Je stará, doslúžila a predstavuje bezpečnostné riziko. Láka iba ak urbexerov a rôzne živly. Omietka ohrozuje chodcov a technicky je považovaná za neopraviteľnú, respektíve ďalej nevyužiteľnú. Jej zrušenie je naplánované na január 2021. Výťažok charitatívnej akcie poputuje organizácii Boys & Girls Club of Atlantic City, ktorá sa venuje deťom, ich voľnému času a vzdelávaniu.

Odkazy

Ohodnoťte článok post
Mohlo by zaujímať tiež:
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.