Ako sa vytvára stránka na Facebooku? Stačí pár klikov

Facebook stránky

Na Facebooku existujú milióny stránok. Nejde o skupiny a uzavreté skupiny, či udalosti s čím si stránku mnohí mýlia aj dnes. Stránky sú voľne dostupné a v rámci členstva a prihlásenia nekontrolovateľné miesta, ktoré nepotrebujú správu a údržbu. Svojim spôsobom nie, iným zas áno. Stránky, ktoré sú tematické a venujú sa komunitným záležitostiam, potrebujú neustále aktualizácie.

Facebook stránky

Stránky venované záujmom sú niekedy o niečom inom a nevyžadujú si neustále nové príspevky. Mať vlastnú stránku na Facebooku znamená mať priestor na ktorom sa dá prezentovať nejaký smer, zábavné materiály, baviť ľudí, či predvádzať nejakú činnosť.

Kedy potrebujete stránku?

Stránku potrebujú častokrát kluby, spoločenstvá, firmy, školy, hudobné zbory, projekty, alebo neobyčajný domáci miláčik o ktorom si myslíte, že by mohol zaujať svet. Stránku ocení každý projekt, počítačová hra, no ak ste zakladateľom nejakého portálu, či webu, nepochybne budete potrebovať aj Facebook stránky, ktoré by združovali vašich fanúšikov.

Ako vytvoriť stránku na Facebooku?

V poslednom nastavení Facebooku v hornom modrom riadku s vašim menom, nápisom Domov, trom ikonkám a zámkom sa nachádza ešte jedna malá šípka. V nej je odklik priamo do časti vytvorenia stránky na Facebooku.

Je to tento odkaz: https://www.facebook.com/pages/create/

Vyberte si o aký typ stránok ide a následne prejdite všetkými krokmi k jej dokončeniu. Najdôležitejší je na začiatku názov. Neskôr je veľmi komplikované, alebo dokonca nemožné ho zmeniť.
Pre profilový obrázok si zvoľte charakteristickú grafiku, náladu pre vaše stránky, alebo logo firmy, či subjektu, ak ide o prezentačnú stránku. Pripravte si aj väčšiu grafiku na horný veľký banner. Posledným krokom je naplnenie stránok obsahom a pozvanie priateľov pomocou funkcie, ktorá sa nachádza priamo pri hlavnej nástenke bez nutnosti presúvania posuvníka.

Čomu sa vyhnúť?

  • Vyhýbajte sa vulgarizmom, rôznym znakom, ktoré nie je možné zopakovať, prílišnej interpunkcii a gramatickým chybám v názve.
  • Nepoužívajte logá firiem a ani nevytvárajte duplicitné stránky iným firmám. Veľmi rýchlo si môžete proti sebe poštvať právnikov daných firiem a iné problémy.
  • Ideálne je vyhnúť sa materiálom, ktoré podliehajú autorským právam
  • Nesľubujte podvodnými súťažami nikomu nič za zdieľanie a lajkovanie. Niečo také je na Facebooku zakázané a desaťtisíce ľudí na Slovensku každý týždeň podľahnú sľubom falošných súťaží. Od nich je ťažké odlíšiť súťaže, ktoré to myslia vážne, no nerešpektujú rovnako tak prísne pravidlá Facebooku.
  • Na stránkach neklamte a ak musíte využívať kopírovaný obah z iných stránok, snažte sa to robiť s uvádzaním zdroja
  • Ak vaše stránky znečisťuje nevyžiadaná reklama v komentároch a príspevkoch užívateľov, pokojne ju zmažte. Vy toto miesto budujete a niekto iný jeho hodnotu zneužíva na svoje obohatenie.
  • Nepodporujte ilegálne sťahovanie hier, hudby, software, či filmov
  • Nevytvárajte stránky, ktoré by akokoľvek poškodzovali alebo ponižovali práva iných ľudí a vyhýbajte sa aj stránkam venujúcim sa témam, ktoré nedokážete zvládnuť (Daeš, Sýria, Rasizmus a pod.)
Mohlo by zaujímať tiež:
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.