ZN.SK
rozštiepené končeky

Rozštiepené končeky vlasov, tipy a triky ako im pomôcť a znova ich oživiť

Určite každá pozná problém s rozštiepenými končekmi. Našťastie existuje niekoľko dobrých tipov, ako im pomôcť a oživiť, ak ich nechceme ostrihať.

Určite každá žena pozná problém s rozštiepenými končekmi. Zničené vlasy vôbec nevyzerajú pekne. Nie nadarmo sa vraví, že vlasy sú korunou krásy. Prvá pomoc pri riešení končekov nemusia byť vždy nožnice. Našťastie existuje niekoľko dobrých tipov, ako im pomôcť a oživiť ich.

rozštiepené končeky

Na rozštiepené končeky olivový olej

Viacero kozmetických prípravkov obsahuje jeho výťažky. Najúčinnejší je však olej sám. Ako na to? Pred použitím si ho mierne ohrejte v mikrovlnke. Úplne postačí pár sekúnd, vďaka ktorým sa zvýši jeho účinok.Potom si ho dôkladne vmasírujte do končekov. Prvýkrát vsajú veľké množstvo, keďže sú vysušené. Následne si ich zabaľte do teplého uteráka a nechajte takto pôsobiť pol hodinu. Potom si ich opláchnite, no neošetrujte žiadnym kozmetickým prípravkom. Nechajte celú noc pôsobiť a vlasy umyte až ráno.

Kúpa správnej kefy na vlasy a obmedziť česanie

Rozštiepenie si môžete spôsobiť i každodenným česaním, tým sa vlasy poškodzujú. Končeky sa totiž nemajú kedy spamätať a zregenerovať, pretože ich každý deň ničíte týmito mechanickými pohybmi. Hrebeň by nemal mať husté zúbky z umelej hmoty, ale radšej väčšie, voľné, ktoré vám vlasy len jemne upravia. Rovnako dávajte pozor na kefu s umelými štetinkami. Lepšia voľba je v prírodnej alternatíve.

Med ako liek

Je známe, že med vlasy výborne regeneruje a vďaka tomu budú žiarivé, jemné a lepšie sa vám budú rozčesávať. Používajte ho namiesto kondicionérov, keď ho zmiešate napríklad s vajíčkom a vmasírujete do vlasov. Na končeky ho však aplikujete len v čistej forme. Nechajte pôsobiť desať minút a môžete si ho zmyť vlažnou vodou a šampónom.

Vajíčko alebo papaya

Vajíčko ako významný zdroj proteínov si poradí a vyrieši aj problém rozštiepených končekov. Stačí vidličkou vyšľahať jedno stredné vajíčko v pohári a naniesť ho v sprche na končeky vlasov, nechať pôsobiť 10 minút a vymyť vlažnou vodou. Pozor, nikdy nie horúcou, vajíčko by sa inak mohlo zraziť vo vlasoch. Spolu s vaječným žĺtkom možno vytvoriť ďalšiu masku a to s použitým papaye. Toto exotické ovocie si takto natierajte na vlhké končeky a následne nechajte pôsobiť, aby sa vlasy dobre zregenerovali.

Pozor na sušenie vlasov

Jednoznačne na to nepoužívajte fén alebo je to potrebné obmedziť na minimum. Opatrné buďte i pri manipulácii s uterákom. Vlasy si ním nešúchajte, iba ich jemne stláčajte a tak z nich vysajte vodu. Potom ich už nechajte len voľne usušiť. Tak sa vám lepšie rozčešú a nezlomia sa vám končeky.

Keďže prichádza obdobie chladu a mrazov je potrebné svoje hlavy a zároveň vlasy pred nimi čo najviac chrániť. Tak ako aj slnko, mrazy tiež zhoršujú kvalitu vlasov. Používajte preto vhodné čiapky a prikrývky hlavy z prírodných materiálov, aby sa vaše vlasy neničili zbytočne ešte viac.

Mohlo by zaujímať tiež:

Lucia

Lucia
Absolventka štúdia marketingovej komunikácie, momentálne žijúca v zahraničí s obrovskou vášňou pre cestovanie, nové zážitky a dobré jedlo. K príležitosti písať sa dostala pred pár rokmi v zn.sk. Je to pre ňu relax a zodpovednosť zároveň.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu