Ako ťažiť kryptomenu BitCoin? Kde získať BitCoiny lacno? - Zaujímavé novinky ZN.SK

Ako ťažiť kryptomenu BitCoin? Kde získať BitCoiny lacno?

BitCoin je témou, ktorá nenechá pokojne spávať investičných špecialistov aj skeptikov. Lenže keď sa dopočujeme o príbehoch, kedy sa podarilo s jediným BitCoinom na účte dosiahnuť závratný konverzný pomer len tým, že človek na ten jediný BitCoin pozabudol, zdá sa to ako rozprávka. Skrátka pred rokmi, keď BitCoin začínal, sa našlo len zopár šťastlivcov, ktorí tejto virtuálnej mene verili a dnes sú z nich boháči. Doslova.

BitCoin

Je pravdou, že dodnes jej väčšina ľudí, ktorí na nej zbohatli, celkom nerozumie. A keď sa začne hovoriť o tom, že ťaženie kryptomeny je vlastne pomocou aplikácie.

Ťaženie kryptomeny BitCoin na svojom PC

Na ťažbu BitCoin netreba nič zvláštne, len vlastný počítač. Mať ho zapnutý a pomocou neho nechať bežať aplikáciu, ktorá využíva výkon počítača na pomalé nabiehanie číslic. Samozrejme, je pred desatinou čiastkou veľmi veľa núl a o reálnych peniazoch v priebehu pár dní nemôže byť ani reč, lenže ani tých pár centov sa zdá byť fajn, najmä ak nič reálne, mimo zapnutý prúd, od vás aplikácia nepotrebuje. Bezplatná aplikácia na Minergate.Com umožňuje registráciu a prihlásenie, následné stiahnutie aplikácie pre Mac alebo Windows je v sekcii DOWNLOAD. Cez aplikáciu si stačí len spustiť ikonku ťaženia – krompáč. Vyberte si podľa toho, čo je na vašom počítači výkonnejšie. Ak je to procesor, vyberte si BCN, ak grafická karta, lepšie môže byť ETH. Vyberte tiež výkon, ktorý chcete vyčleniť pre túto ťažbu, napríklad ak sa nevenujete inej práci na počítači a spustite ťažbu.

Systémy, ktoré ťažia za vás, – HashFlare

Pomerne obľúbený systém vlastniaci vlastné výkonné servery, ktoré majú naplno pustené, je HashFlare. V ňom sa dá po vytvorení konta vybrať z viacerých ťažiarenských systémov, z ktorých je najvýkonnejší SCRYPT. Stojí 7,50 USD a kúpiť je možné hneď niekoľko. Z neho vám každý deň pribudne na účet HashFlare niekoľko bitCoinov. Napríklad v priebehu októbra 2017 je to z jediného zakúpeného SCRYPTu za jednu noc 0.00000653. Pri počtoch, koľko je to za jediný rok, počas ktorého bude SCRYPT po zaplatení fungovať, je to prognóza okolo 12 USD. Môžeme tak hovoriť o zisku 4,50 USD, hoci BitCoin neustále rastie a tak je jasné, že hodnota jedinej investície môže byť niekde inde. Pozor, vyplatia vás len ak získate 0,5 BTC, čo je poriadna suma, ktorú len tak nezískate. Bolo by nutné investovať veľké peniaze. Táto podmienka poškodzuje celkom zmysel služby, hoci v minulosti podmienku nemali. Nachytali všetkých, čo mali záujem zarábať priebežne malé sumy.

Ako získať vlastný účet pre BitCoin

Zriadenie vlastnej BitCoin peňaženky, či alebo ak chcete – účtu, je jednoduché a rýchle. BitCoin účet je v tvare dlhého kódu, ktorý si zrejme nezapamätáte, ale pomocou neho komunikujú všetky systémy pracujúce s BitCoinom. Zriadiť účet si môžete na: https://blockchain.info, čo je jeden z najpoužívanejších portálov virtuálnych peňaženiek. V ňom po registrácii získate svoje unikátne číslo, ktoré môžete uvádzať v systémoch uvedených vyššie – kam majú posielať peniaze. Zároveň v rozhraní svojho účtu môžete vyberať množstvo BitCoinov, ktoré chcete poslať, vyžiadať, alebo je možné účet dobiť. Napríklad nahratím čiastky v EURO platbou kartou a ponechaním v BTC. Vzhľadom na rast BitCoinu je investíciou už len prevod EUR na BTC (BitCoin).

Akékoľvek informácie o raste sú však na základe stavu v čase prípravy článku. BitCoin niekoľko rokov rastie a predpokladá sa, že bude rásť aj naďalej. Investovanie akýchkoľvek peňazí kamkoľvek je však vždy pre každého na vlastné riziko. nedávno predala jedna americká rodina všetok svoj majetok, aby mohli investovať peniaze do BitCoinu. Je žiaľ nakaždom, ako sa rozhodne využiť tento novodobý trend. Len nedávno na úspech BitCoin reagovala česká vláda so snahou zdaniť zisk a na tento zámer následne reagovalo aj české Anonymous.

Avatar
Roman Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.
Viac:
Mexický kráter
Podmorský výskum má potvrdiť príčinu vymretia dinosaurov

Pery a žena
Nežiaduce chĺpky nad hornou perou pre ženy pohromou

Dungeons 3
Recenzia: Dungeons 3 vás nadchne hrou, fantáziou aj humorom

Zavrieť