Rowenta uviedla na trh kulmu s automatickým otáčaním pre vlny

Rowenta uviedla na trh kulmu s automatickým otáčaním pre vlny

Výbava kúpeľne o krátkovlasých žien sa líšia od tých s vlasmi dlhými. Rozdiel manžel postrehne aj v čase sprchovania a sušenia vlasov, či spotrebe uterákov. Ženy s dlhými vlasmi sa však líšia aj tým, že si viac potrpia na niektoré prvky, ktoré možno nie sú dennodenným štandardom. No z času na čas si ich chcú dopriať. Je síce zvláštne, že nad tým uvažuje muž, no aj tieto prístroje sú súčasťou našich domácností a venujeme sa im.

Rowenta SoCurls CF3730

Kulma SO CURLS od Rowenty

Známy výrobca prístrojov pre úpravu vlasov Rowenta pred časom uviedla sériu výrobkov označených SO CURLS. Na prvý pohľad zaujme trochu neobvyklým vzhľadom, ktorý najskôr ani nepripomína klasickú kulmu. Na pohľad druhý zaujme niekoľko možností nastavenia a to, čo výrobok sám za seba sľubuje. Tu je niekoľko postrehov, ktoré možno zaujmú a pre ktoré sa môžu ženy rozhodnúť, či naopak zvažovať výber.

  • zoznam predností a celkovo marketing týchto prístrojov je postavený na schopnosti striedajúcej rotácie vľavo a vpravo. To sľubuje vytvorenie úšesu ako od kaderníka. INSTANT CURLING funkcia automaticky natáča vlasy a v okamihu vytvára vlny.
  • prístroj používa keramický turmalínový povrch s ionizáciou na ochranu vlasov. Uhladzuje a dodáva vlasom lesk.
  • kulma je uvádzaná ako vhodná pre všetky typy vlasov. Umožňuje nastaviť rôznu teplotu pre rôzne vlasy a tým je vhodnou pre kohokoľvek. Detail uvedený vo vlasových typoch.
  • vytvoriť možno 4 druhy účesov a doba na vytvorenie je kontrolované elektronicky. Zámerom je nepoškodiť vlasy prehriatím. Vlhkosť, ktorá vo vlasoch zostáva, slúži na zaistenie pružnosti a zachovania vytvorených vĺn.
  • CoCurls je na trhu pod troma rôznymi modelmi, nesú označenia CF3730, CF3712 a CF3710. Na obrázku je ten s číslom CF3730.

Vlasové typy:

  • stupeň 1 použijú jemné vlasy (170° C)
  • stupeň 2 použijú normálne nenáročné vlasy (200° C)
  • stupeň 3 využijú silné a odolné vlasy (230° C)

Ako už bolo spomenuté, táto séria využíva nie celkom typický dizajn pre kulmy. Ergonomický tvar je vytvorený pre zachytenie prameňa vlasov kdekoľvek na hlave, čiže aj samotnou používateľkou na vlastnej hlave vzadu. Zahrieva sa pomerne rýchlo, do celej polminúty a kontrolka potom signalizuje pripravenosť. Prívodný kábel má 1,8 metra a dôraz má byť podľa výrobcu kladený na bezpečnosť a ochranu vlasov. Jedným z bezpečnostných riešení je aj automatická úprava funkčnosti.

  • kulma sa po 20 minútach zníži na úsporný režim 50°C
  • po hodine prevádzky sa automaticky vypne. Je totiž nepravdepodobné používať kulmu celú hodinu bez medzivypnutia. Chráni domácnosť a vás pre prípadnú zábudlivosť, ale aj prístroj.

Čo dokáže patentovaný systém INSTANT CURLING u Rowenta So Curls

1. Systém dokáže rozpoznať, či sú vaše vlasy vhodné pre natáčanie
2. Vytvorí dokonalé vlny vďaka automatickému systému natáčania, kulma je vhodná pre všetky typy vlasov
3. Kulma má zásobník s tužidlom pre dlhú trvanlivosť účesu


Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.