ZN.SK

Recenzia Wolverin: Logan, nie je klasickou akčnou X-menovkou

Logan je posledný film herca Hugha Jackmana v známej úlohe Wolverina. Z traileru je jasné, že nepôjde o tradičný X-menovský komix.

Už začiatkom bolo avizované, že Logan je posledný film herca Hugha Jackmana v známej úlohe Wolverina. Z traileru je jasné, že nepôjde o tradičný X-menovský komix. Tentokrát sa dej odohráva v budúcnosti, konkrétne v roku 2029. Pozitívom filmu je aj to, že nie je podmienený minulými časťami, takže do deja vstúpi aj divák, ktorý predtým X-menovky nevidel.

Niečo z deja…

Začiatkom filmu zistíme, že Wolverin( Hugh Jackman), Profesor X (Patrick Stewart) a Caliban (Stephen Merchant ) sú v domnení, že sú jediní žijúci mutanti svojho druhu na svete. Všetci traja sa spolu schovávajú v púšti a snažia sa zabudnúť na minulosť. Loganovi v tom pomáha v značnej miere alkohol. Pracuje ako vodič limuzíny a spolu s albínom Calibanom sa starajú o Profesora X, ktorého schovávajú v obrovskej nádrži. Pokojný život sa, ale zmení v momente, keď Logana vyhľadá neznáma žena, ktorá prosí o pomoc. Chce aby Logan odviezol malé dievča Lauru (Dafne Keen) na miesto zvané Eden. Postupne však zistíme, že Laura je jedna z obetí projektu X-23 a má schopnosti ako Wolverin, ale ešte ich ťažšie ovláda. Projekt X-23 vyvinula spoločnosť, ktorá chce stvoriť novú generáciu mutantov a použiť ich ako zbrane. Nie sú to náhodne vybrané deti, ale potomkovia skutočných mutantov, ktoré pomocou genetických vzoriek vynosili mladé mexické ženy. Spoločnosť neskôr usúdi, že projekt X-23 nemá budúcnosť, vyvinie projekt X-24 a chce sa detí nadobro zbaviť.

Logan Wolverine

Akčné scény zapletené vzťahmi

Logan, pod vedením režiséra Jamesa Mangolda nie je klasický akčný film, ako by mnohí čakali. Bližšie má k westernu alebo road- movie. Celá zápletka je jednoduchá a divák sa už začiatkom môže dovtípiť, ako to celé dopadne. Vo filme je veľa akcie a samozrejme krvi, ale to nie je to, na čom je film primárne postavený.  Dôležité sú aj príbehy a vzťahy hlavných postáv a tým sa líši od klasických X-menoviek. Samozrejme akčnosť vo filme je stále zachovaná. Hugh Jackman film vystihol úplne presne: Logan je film, ktorý by ste pustili niekomu, kto by Vás požiadal o jediný film s Wolverinom.  má totiž všetko, čo Wolverine predstavuje: sklamanie, žiaľ, nádej a obeť. Mladá herečka Dafne Keen podala presvedčivý výkon a ako sa očakávalo, rovnako aj Hugh, napriek tomu, že už šiesty krát prekonal rakovinu kože.

Premiéra filmu Wolverine: Logan v slovenských kinách už 2.3.2017.

Mohlo by zaujímať tiež:

Lucia

Lucia
Absolventka štúdia marketingovej komunikácie, momentálne žijúca v zahraničí s obrovskou vášňou pre cestovanie, nové zážitky a dobré jedlo. K príležitosti písať sa dostala pred pár rokmi v zn.sk. Je to pre ňu relax a zodpovednosť zároveň.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu