ZN.SK
Prasiatka Bahamy

Prasiatka plávajúce v mori na Bahamách: polovica uhynula

Slávne bahamské prasiatka, ktoré objavili kúzlo pláží a chodili sa kúpať do mora, boli donedávna občasne ožívajúcou raritou.

Slávne bahamské prasiatka, ktoré objavili kúzlo pláží a chodili sa kúpať do mora, boli donedávna občasne ožívajúcou raritou. Prasiatka, ktoré milujú morskú vodu a užívajú si plávanie možno viac ako miestni turisti, však niečo otrávilo, alebo zabilo. Predpokladá sa, že príčinou ich hromadného úhynu mohla byť otrávená potrava. Bahamská vláda spustila vyšetrovanie úhynu takmer polovice prasiatok. Jednou z príčin mohli byť turisti. Ako je žiaľ známe, mnohí miestni sa stretávajú celé roky s tým, že turisti prasiatka kŕmia rôznymi vecami, no neboja sa ich napájať aj tvrdým alkoholom.

Prasiatka Bahamy

Prasiatka: rarita a turistické lákadlo

Posledných 30 rokov patrili prasiatka plávajúce na psí spôsob medzi miestne rarity, ale tiež lákadlá. Šnorchlujúci návštevníci lagún a pobrežia sa totiž mohli stretnúť s aj s netradičnými plavcami, ktorí ich mohli z ničoho nič prekvapiť a pobaviť. Zvyšok populácie ošípanej naďalej brázdi pobrežie v lokalite White Bay Cay. Ak už sem zamierite, môžete rátať so zvýšenou pozornosťou buď miestnych úradov, alebo len miestnych ľudí. Prasiatka kŕmiť netreba, dokážu sa o seba postarať.

#TheSwimmingPigs @exumawatersports

Príspevok, ktorý zdieľa The Swimming Pigs (@theswimmingpigs),

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu