Knižný úlet pre deti: Preži deň ako hovienko, sopka či panda

Knižný úlet pre deti: Preži deň ako hovienko, sopka či panda

Sú knihy, ktoré sa musia veľmi snažiť, aby zaujali svojich cieľových detských čitateľov. Ale potom sú tu aj knihy, ktorým stačí názov, originálna myšlienka a deti sa smejú, šalejú a knihu chcú. Nečakane ich zaujíma, ako vyzerá deň pre hovienko, nech už pochádza odkiaľkoľvek, aká je jeho úloha, význam a osud.

Kniha Preži deň ako hovienko panda sopka

Lenže nie je to len o ňom, ale aj o mnohých iných predmetoch, zvieratkách, prírodných javoch, ľudskom tele a ešte ďaleko viac. Táto kniha sa nedá uzavrieť len na tom, že deti vybuchujú od smiechu. Ona totiž má svoje kvality a čuduj sa svete, nemá núdzu o záujem detí. Vzdeláva a robí to skvelým spôsobom.

Každá téma má svoj priestor a 1 deň

Viac ako stovka strán plná informácií o ľudskom tele, zvieratách a prírodovedeckých javoch sprevádza malého čitateľa hravou a jasnou formou. Ilustrácie pripomínajú komiks. Svoje miesto má zub, ruka, mechúr, žalúdok… aj spomínané hovienko… skunk, koala, vráskavec, sopka, polárna žiara, tornádo. Vždy má čitateľ vysvetlený vznik, priebeh, prípadne zánik. Je nám predstavený priebeh a teda doslova život danej témy.

Kniha Preži deň ako hovienko panda sopka

Všetko je pritom robené naozaj milým a jasným spôsobom. Zábavným pre deti, s vtipnými ilustráciami, roztomilými tváričkami a deti sú unesené. Sú nadšené z toho, že knižka je pre nich, je ich a oslovuje ich práve takým spôsobom, ktorý ich baví. V našom prípade je to prvák, ktorý samostatne číta. Pritom knižka nesiaha len po otrepaných témach. Máme tu morského čerta, aj unikátnu podenku, ktorej život je naozaj tvorený jediným dňom, keďže len toľko sa z voľne viditeľných živočíchov ako jeden z mála dožíva.

Preži deň ako… tak toto vyšlo

Ak už sme si mysleli, že je pre deti na trhu všetko možné a nič ich už neprekvapí, tejto knihe sa to podarilo. V období, keď vám dieťa prestáva čítať a oslovujú ho iné zábavy, sa rodič poteší náhlemu návratu ku knihám. Kniha má názov s ktorým sa asi nebude rodič bežne chváliť v zozname nakúpených kníh. Ale pre vzdelávanie a vysvetlenie, čuduj sa svete, to hovienko v tej knihe má svoje dôležité miesto. Nezaškodí vedieť, prečo také niečo je, čo to je a ako vyzerá ten „jeho klasický deň“. Tém je tam pozoruhodne veľa, hoci v názve knihy sa nachádzajú len tri.

Kniha Preži deň ako hovienko panda sopka

Podtitul knihy je „Najvtipnejší sprievodca p živote na zemi“ a keďže nám v tejto chvíli neprichádza na um iný príklad, je to pokojne možné. Určite v súčasnosti. Autorská dvojica Mike Barfield a Jess Bradley si dali záležať a vydavateľstvo Slovart knihu prinieslo na trh v prvom kvartáli roka 2023.

Informácie o knihe Preži deň ako hovienko, sopka či panda

  • Jazyk: slovenský
  • Väzba: mäkká
  • Počet strán: 128
  • Formát: 216 x 280 mm
  • EAN: 9788056660522
  • Prekladateľ: Andrej Šútovec
  • Oficiálne stránky vydavateľstvaslovart.sk
Ohodnoťte článok post

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.