ZN.SK
The Beatles

Hudba: The Beatles ako súčasť starých konšpiračných teórií

Aj slávna britská kapela The Beatles sa spájala s dezinformátormi. Boli súčasťou podivných konšpiračných teórií, ktoré žijú dodnes.

Všetko, čo je populárne a slávne, respektíve úspešné a masové, sa stane predmetom záujmu konšpirátorov. Je to len otázka času. Výnimkou nebola ani štvorica chalanov z Liverpoolu, ktorí dokázali poblázniť svet. Priniesli pestrú hudbu, aká v tom čase letela a urobili poriadnu dieru do sveta. Ich úspech a popularita niektorým ležala v žalúdku možno až na toľko, že sa pustili do vymýšľania, alebo skúmania každej nedokonalosti. Niet sa čomu diviť, že aj na Slovensku sme mali nadšencov, ktorí verili konšpiráciám o Beatles, hoci k nám dorazili až dávno po ich rozpade a po páde železnej opony.

Najzásadnejšie z konšpiračných teórií, ktoré sa spájali s The Beatles:

The Beatles

Paul McCartney je mŕtvy od roku 1966

Najslávnejšia konšpiračná teória hovorí, že Paul McCartney zomrel v roku 1966 pri autonehode a bol nahradený dvojníkom. Akýmsi zázrakom našli rovnako vyzerajúceho aj znejúceho človeka. Podporovatelia tejto teórie radi poukazujú na rôzne detaily, ako napríklad rôzne črty tváre alebo dôležité detaily v skladbách, ktoré podľa nich naznačujú, že McCartney bol nahradený. Nuž teda jediným šťastím je, že nám po svete behajú dvojníci, okamžite pripravení vzdať sa vlastného života, aby sme zastúpili život slávnejšieho.

Beatles a CIA

Táto teória tvrdí, že Beatles boli využívaní ako nástroj CIA na manipuláciu mladých ľudí. Podporovatelia tejto teórie tvrdia, že skupina mala tajné spojenie s vládnymi agentúrami a boli využívaní na propagáciu určitej politickej agendy. Čo presne ale mali propagovať… to sa už nikde neuvádza. Ako mali mládež mobilizovať a k čomu ich mali navádzať tiež nie je dnes už celkom jasné.

Beatles a Illumináti:

Ako by sa mohlo zabudnúť na dôležité heslo dezinformačnej scény? Ilumináti. Akoby aj povedal michal Kubovčík v starých dieloch kredencu, sú za tým „Ilumináti“. Výsledok, že za to môžu oni, totiž vyjde z výpočtu farby paradajky a rýchlosti dopadu kvapky z netesniaceho vodovodu. Aj Beatles boli údajne súčasťou tajnej organizácie Illuminátov, ktorá údajne ovláda svetové udalosti. Podporovatelia tejto teórie tvrdia, že rôzne symboly v skladbách Beatles ukazujú na ich spojenie s touto organizáciou.

Satanský odkaz, alebo čítanie zo satanskej biblie

Konšpiračná teória, ktorou bojovala svojho času nemenovaná učiteľka náboženstva na Kysuciach proti Beatles, hovorí o údajných satanských veršoch pri púšťaní skladieb odzadu. Podľa jej tvrdení malo stačiť pustenie skladieb Beatles spätne a opakovanie slov, aby ste sa dopustili hriechu, ak hriechom nebolo už samotné počúvanie the Beatles. Ktoré to mali byť piesne, ako si vôbec dokáže technický antitalent pustiť skladby odzadu a najmä ako je možné opakovať slová hovorené odzadu tak dôkladne, že prebudia satanské mocnosti, už tvrdenia neobsahovali. No ako príklad nebolo možné túto teóriu vynechať.

Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu