Seriál Jupiter´s Legacy predstavuje reálnych superhrdinov a akciu

Seriál Jupiter´s Legacy predstavuje reálnych superhrdinov a akciu

Na Netflixe odštartoval nový seriál JUPITER´S LEGACY, ktorá nám predstavuje celkom nových superhrdinov s celkom iného univerza ako všadeprítomného Marvel a DC. Na seriál, ktorý prišiel na prekvapenie mnohých bez nejakých veľkých predzvestí a medializácie, ide o slušný zatiaľ 8 epizódny filmársky počin originál Netflixu. Seriál sa objavil v ponuke streamovacej televíznej služby priamo s českým dabingom, hoci bez slovenských titulkov. Keďže ako seriál si nevystrieľa všetku akciu v priebehu dvoch hodín, stretávame sa s miestami plnými akcie, inokedy menej. V každom prípade je však Jupiter´s Legacy zvláštny, zaujímavý a vo viacerých uhloch pohľadu hodný pozornosti.

Jupiter Legacy Netlix recenzia

Superhrdinovia celkom iní, ako tí z komerčne známych dielní

V hlavnej úlohe sa predstavuje Josh Duhamel, ktorého si každá vybaví z nemenovaného romantického filmu, ale hlavne ako vojaka z Transformerov. Stvárňuje Sheldona, ktorý prežíva dlhší život, než bežní ľudia. Príbeh prelína súčasnosť s minulosťou, z obdobia krachu na burze, keď jeho rodina prišla o dôležitý rodinný podnik. Do súčasnosti sa mení len minimálne, no divák sa postupne zoznamuje s tým, ako sa vlastne formovala súčasnosť, ktorá pozná superhrdinov ako tých, ktorí bojujú proti zlu. Avšak riadia sa prísnym kódexom, ktorý nepovoľuje zabiť protivníka. A to aj napriek tomu, že on sám pozabíja niekoľko supehrdinov.

Superhrdinovia v súčasnosti ako ostro sledované celebrity, majú svoje životy. Aj problémy spojené so slávou, či prístupom k tomu, že sú niečím výnimoční. V tomto je seriál iný od klasiky DC a Marvel. Superhrdinovia tu žijú v súčasnosti, oplývajú rôznymi schopnosťami a využívať ich môžu aj na zlé. .. hoci vtedy, už o nich nehovoríme ako o superhrdinoch. Seriálová novinka počíta s logikou a teda hovorí o systéme, ktorý je organizovaný, aby nezdivočel a ani aj superhrdinovia boli organizovaní. Clarkovi Kentovi mohli stačiť okuliare a svet mal jasno, ako dokáže žiť Superman a nejaký nezaujímavý novinár v tom istom meste nepozorovane. Jupiter´s Legacy takéto “hlúposti” riešiť nemôže, pretože na to pozerá z reálnejšej stránky. Je tak pre tých, čo milujú superhrdinov a dávajú dôraz aj na dej, súvislosti, hľadajú chyby, nedostatky a čím je to ťažšie, tým je to väčšie vzrúšo.

Hlavnú dejovú líniu však tvorí práve Sheldon, ako dôležitý superhrdina, dnes starší pán, ktorý pomaly čelí starobe. Jeho dve deti, Brandon a Chloe zdedili schopnosti po výnimočných rodičoch. No nasledovníka otec našiel len v Brandonovi. Vzťah s Chloe je náročnejší. Tá sa totiž snaží vyhnúť problematickému napätiu doma, celému superhrdinstvu a ani sa nezapája do bojov, pri ktorých by sa jej pomocná ruka určite zišla. Sheldon a ďalší z pôvodného zoskupenia superhrdinov brániacich svet pred veľkými hrozbami vytvárajú vlastnú filozofiu, do ktorej postupne preniká aj každý divák.

Jupiter´s Legacy si zachováva mieru reálnosti a logiky

Seriál má aj pri zmene dejovej línie a pri pohľade do minulosti stále svoju logiku. Do minulosti nepreniká len tak pre nič za nič. Neustále máme jasnejšie v tom, čo stálo za Sheldonovým životom predtým, než sa stal iným. Seriál prináša nových a celkom neznámych superhrdinov, rôzne kostýmy, a špeciálne schopnosti, ktoré na prvý pohľad ešte nepoznáme všetky. Je však oveľa viac reálnejší než iné komerčne známejšie superhero filmové počiny. To výrazne odlišuje Jupiter´s Legacy od ostatných. Samozrejme, špeciálne schopnosti a laserové oči nie sú veľmi reálne, no v rámci možností je scenár a scéna tohto seriálu oveľa viac bližšie k realite. Najbližšie je tak možno filmový Hancock, kde to filmári nepreháňali a dali tomu aj oveľa viac reálnejšiu podobu.

Jupiter´s Legacy je určite zaujímavý, miestami akciou nabitý, inokedy plný rozhovorov. Tie nám objasňujú vzťahy, kam sa chce kto uberať, alebo aký bol jeho vývoj postavy, ak pozeráme na niekoho konkrétneho z minulosti. Efekty a vizuálna stránka je na film/seriál, o ktorom sme nič netušili, na slušnej úrovni. Ani herectvo nie je najhoršie, hoci ako diváci si zvykáme hlavne na neznáme nové tváre. O nič horšie od slávnych mien.

Krátke info na záver:

  • Jupiter´s Legacy vychádza z komixovej predlohy z dielne amerického vydavateľstva Image Comics.
  • Prvý príbeh vyšiel v roku 2013).
  • Autorom je Mark Millar a kresličom Frank Quitely s pomocnou rukou Petra Dohertyho (je len menovcom známeho zhýralého hudobníka, ktorý sa viac ako hudbou preslávil drogami a vzťahom s Kate Moss. Nie tou spisovateľkou, ale tou modelkou).

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Bella a Sebastian
Cécile Aubry: Bella a Sebastián ako kniha, alebo film

Reklama na kĺby prípravok
Dôchodcov cez internet okrádajú podvodníci už dlho, stačí im toto!

DNA genetika
Nechali sme otestovať vlastnú DNA pre zistenie pôvodu haploskupiny

Zavrieť