Recenzia: Gamebook Nina a Milo zaujme nejedného čitateľa

Recenzia: Gamebook Nina a Milo zaujme nejedného čitateľa

„Som si istá, že chytíme VEĽKÚ rybu,“ sebavedome vyhlási Nina.

Pravda je taká, že Nina a Milo doteraz nikdy nič nechytili. To však nie je podstatné, najdôležitejšie je, že sú stále spolu.“

Kniha kanadskej spisovateľky Marianne Dubucovej Nina a Milo s podtitulom Na rybačke je o dobrodružstve kamarátskej dvojice Niny a Mila. Nina a Milo majú radi pikniky, babičkine koláče a najradšej svoj čas trávia spolu. Na jednej rybačke sa stane nečakaná udalosť. Zatiaľ čo Nina číta svoju obľúbenú knihu o obrovskom drakovi, Milo bez varovania vzlietne! Zdvihne ho prudký vietor, opustí zem, vznesie sa, urobí vo vzduchu premety a ocitne sa v oblakoch.

Detská kniha Nina a Milo na rybačke, gamebook

Frnkne preč! Nina za ním beží, čo jej sily stačia, až napokon spadne, lebo sa potkne a práve vtedy stratí Mila z dohľadu. Uteká sa poradiť za babičkou, ktorá sa snaží nájsť slovo „frnk“ v encyklopédii a následne sa na jej radu vyberie Mila hľadať. Na cestu si na posilnenie vezme babičkine koláče, ktorými následne núka rôzne zvieratká, ktoré stretáva pri hľadaní kamaráta. Nájde ho?

Milé životné pravdy na dobrodružnej ceste

„Musíš ma chrániť,“ povie motýľ. „Som taký maličký.“

Nina mu radí, že treba byť odvážny a musí sa brániť.

Hoci je niekto len maličký, môže dokázať veľké veci.“

Kniha ponúka svojim čitateľom cestu plnú dobrodružstva, počas ktorej sa stretávame s viacerými typmi hrdinov, každý z nich je iný a inak sa správa. Je to putovanie za hľadaním dobrého kamaráta, počas ktorej sa deti dozvedia aj nenásilne vložené milé životné pravdy.

Gamebook, interaktívna kniha

Kniha ponúka okrem samotného príbehu netradičnú interaktívnu časť, gamebook, ktorá umožňuje rozhodnúť o tom, ako sa bude Ninin a Milov príbeh vyvíjať. Čitateľ si vyberie svoje možnosti, a tak bude príbeh pokračovať podľa jeho predstáv. Kniha obsahuje množstvo odkazov pre malých čitateľov, výzvy ako Choď na str..., Obráť list, ale aj výzvy typu Čo urobí…? Postup, ktorý kniha ponúka je veľmi jednoduchý, pri čítaní jednotlivých strán je potrebné vybrať si z ponúkaných možností, ktoré vás nasmerujú na konkrétnu stranu knihy, na ktorej bude príbeh Niny a Mila pokračovať presne podľa vášho výberu. Každý čitateľ sa tak zároveň stáva aj pomyselným spisovateľom a tvorcom príbehu knihy.

Detská kniha Nina a Milo na rybačke, gamebook

Kniha je vhodná pre čitateľov nad 4 roky. Iste zaujme, aj príbehom, no hlavne formou. Ponúka skvelý priestor na čas strávený nad knihou osamote alebo v kruhu blízkych či priateľov. Pretože príbeh si tvoríte vy sami a každý a jeden je originálny.

Informácie o knihe Nina a Milo. Na rybačke:

  • Autor: Marianne Dubucová
  • Jazyk: slovenský
  • Väzba: tvrdá
  • Počet strán: 48
  • Formát: 180 x 237 mm
  • ISBN: 9788055186498
  • Rok vydania: 2023
  • Kúpite na: bux.skmartinus.sk
Ohodnoťte článok post