ZN.SK
Kolekcia Karla Zemana, kultové filmy

Výnimočná DVD kolekcia kultových filmov Karla Zemana v predaji

Do predaja sa dostala výnimočná DVD kolekcia slávnych kultových filmov, aká dosiaľ na trhu nebola. Filmy ako Cesta do praveku, Vynález skazy, Baron Prášil a ďalšie film Karla Zemana.

Do predaja sa dostala výnimočná DVD kolekcia slávnych kultových filmov, aká dosiaľ na trhu nebola. Filmy ako Cesta do praveku, Vynález skazy, Baron Prášil a ďalšie, ktoré sú charakteristické mnohými jedinečnými prvkami filmárskeho spracovania, nesú meno Karla Zemana.

Kolekcia Karla Zemana, kultové filmy

Kolekcia DVD obsahuje v hrubom obale dve DVD. Zdanie však klame. V skutočnosti sa ich v celom balení nachádza až osem samostatných.

Slávne filmy Karla Zemana na jednom mieste

Karel Zeman (1910 – 1989), slávny český filmový režisér, výtvarník a bábkar zanechal v českej, respektíve v československej kinematografii niekoľko kultových filmov. Nie sú vysielané v televízii a niektoré z nich bežný televízny divák ani vidieť doteraz nemusel. V časoch keď filmy prišli do vysielania ako novinky znamenali naozaj prelom aj v rámci podmienok v samotnom Československu. Cesta do praveku je predsa len aj dnes úchvatný zážitok a nebolo k tomu možné použiť žiadne počítačové technológie.

Kolekcia Karla Zemana, kultové filmy

Dva obaly DVD sú síce očíslované ako časti, no každý obal obsahuje 4 samostatné DVD disky s konkrétnym filmom. Každý z diskov má svoju grafickú podobu a peknú grafickú úpravu. Prechádzanie medzi diskami je tiež určitým zážitkom, nehovoriac o okamihu, keď si zvolíte konkrétny film a pustíte si ho na DVD prehrávači. Reálne je obsahom 7 filmov a ôsmym DVD je dokumentárny film venovaný Karlovi Zemanovi a tomu, ako tvoril. Poodhalí tým spôsob, ako pomocou modelov, kostýmov a kulís vytváral scénu pre svoje filmy.

Kolekcia Karla Zemana, kultové filmy

Niečo viac pre zberateľa

Pre všetkých tých, ktorí radi siahnu po výnimočnej kolekcii, respektíve po zberateľskej edícii určitých diel, je práve táto kolekcia predávaná pod českým názvom Kolekce filmů Karla Zemana príležitosťou na získanie viacerých známych filmov aj spolu s bonusmi. Na obálke je výrazná modrá pečať, že ide o zberateľskú kolekciu. To napovedá, že edícia nebude vo veľkom náklade. Scénami a materiálom, ktorý film môže priblížiť o niečo viac.

Bonusy môžu naozaj potešiť, aj prekvapiť. Nejde len o pár bonusov, ale o viacero materiálov. Napríklad, vedeli ste, že sa Cesta do praveku nakrúcala na viacerých priehradách, jazerách v Čechách ale aj na Slovensku pri Váhu?

Cesta do Praveku

Všetky DVD majú českú zvukovú stopu, české a anglické titulky a obraz v pomere 16:9. Aj DVD samotné sú označené českým názvom s anglickým prekladom. Na DVD sú grafické menu, ovládania prvotného jazyka menu medzi českým a anglickým jazykom. Súčasťou je aj prezentácia vizuálne atraktívneho Múzea Karla Zemana.

  1. Cesta do pravěku (Cesta do praveku, v angličtine Journey to the Beginning of Time), 93 minút
  2. Vynález skázy (Vynález skazy, v angličtine The Fabolous World of JJules Verne), 81 minút
  3. Baron Prášil (Barón Prášil, The Fabolous Baron Munchausen), 83 minút
  4. Ukradená vzducholoď (Ukradnutá vzducholoď, The Stolen Airship), 89 minút
  5. Na kometě (Na kométe, anglicky On the Comet ), 77 minút
  6. Čarodějův učeň (Čarodejníkov učeň, The Sorcerer’s Apprentice), animované, 73 minút
  7. Pohádka o Honzíkovi a Mařence (Rozprávka o Jankovi a Marienke, The Tale of John and Mary), animované, 68 minút
  8. Dokumentárny film Filmový dobrodruh Karel Zeman, 97 minút.

Kolekcia je unikátnym darčekom pre našich otcov, či starých otcov. Ide totiž o filmovú klasiku, ktorá nedostáva priestor v televízii a o to je vzácnejšia. Radosť si môže spraviť ktokoľvek so záujmom o tvorbu Karla Zemana. Tešiť sa môžete síce na 2.0 zvuk, ale grafiku o niečo lepšiu, než si ju pamätáme z televízie.

Kolekciu prináša distribučná spoločnosť BONTONFILM, a.s. v spolupráci s Múzeom Karla Zemana

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu