Slovenský film BACKSTAGE plný lásky, energie a túžby po sláve - Zaujímavé novinky ZN.SK

Slovenský film BACKSTAGE plný lásky, energie a túžby po sláve

Už 15. marca do kín prichádza slovenský rodinný tanečný film BACKSTAGE. Jeho hlavnou myšlienkou je láska, priateľstvo, tanec a plnenie snov. Film režisérky Andrei Sedláčkovej prinesie divákom okrem energie a silného príbehu aj pohľad do zákulisia televíznych súťaží. Svet, v ktorom sa túžba po sláve a peniazoch môže obrátiť proti ľuďom.

backstage

Koľko dokážete obetovať svojmu snu?

Film Backstage je príbehom tanečnej skupiny West Coast Crew, ktorá sa pretĺka v malom meste a sníva o tom veľkom. Dvere veľkého sveta a nablýskaného šoubiznisu sa im vďaka talentovej súťaži naozaj otvoria, no pre vzťahy a charaktery všetkých členov to znamená veľkú zmenu a tvrdú skúšku. Svojmu snu sú niektorí schopní obetovať možno až príliš veľa. V hlavných úlohách sa predstavia Tony Porucha (Buddy), Mária Havranová (Mary) a Ondrej Hraška (Hugo). Diváci si tiež budú môcť vychutnať skvelé tanečné choreografie v podaní The Pastels a tiež herecké výkony Romana Luknára, Ivany Chýlkovej či Judit Bárdos, ktorí patria do produkčného a organizačného tímu tanečnej súťaže. V úlohe porotcu sa tiež predstaví Ben Cristovao, ktorý je zároveň autorom titulnej skladby Padám, ktorú naspieval s Máriou Čírovou.

31 filmovacích dní

Režisérka Andrea Sedláčková si podľa jej slov scenár od Nadi Clontz prečítala a zapáčila sa jej jeho dynamika, okrem toho nikdy predtým takýto žáner netočila a chcela vyskúšať niečo nové. Od myšlienky až po poslednú klapku ubehli 3 roky. Natáčalo sa celých 31 filmovacích dní v mestách ako Bratislava, Svit, Sereď, Praha a Tatry. Celkový rozpočet filmu bol väčší, ako sa spočiatku predpokladalo a scéna z finálového kola tanečnej súťaže vzala až 25-30% z celkového rozpočtu. S poslednou klapkou však BACKSTAGE dopadol podľa očakávaní.

backstage réžia

Ako naučiť herca profesionálnemu tancu?

Hudobno-tanečný slovenský film BACKSTAGE je plný profesionálneho tanca. Okrem tanečných skupín The Pastels a Ladylicious, ktorí s učením choreografií nemajú najmenší problém sa tancovať však museli naučiť aj herci. Mary, ktorá hrá vo filme hlavnú ženskú úlohu túžila takýto film natočiť už ako dieťa a keď bolo jasné, že vo filme bude hrať chodila pravidelne na tréningy, ktoré ju napĺňali keďže tanec odjakživa milovala. Väčší problém s tancom mal však Ondrej, ktorý vo filme stvárňuje „nemého“ Huga. V minulosti tancoval folklór, ale so street prvkami mal spočiatku problém.

 

Film Backstage si ľudia môžu vychutnať aj v rámci veľkolepej PROMO TOUR, kde sa okrem filmu môžu tešiť aj na tanečné vystúpenia a autogramiády The Pastel. Putovať budú po týchto slovenských mestách: Poprad, Prešov, Košice, Banská Bystrica, Liptovský Mikuláš, Trenčín, Žilina, Nitra, Trnava, Piešťany, Šamorín a Bratislava.

backstage

 

Žáner: tanečno-hudobný/romantický film

Produkcia: ARINA film production

Producenti: Silvia Panáková, Erik Panák

Réžia: Andrea Sedláčková

Choreografia: Miňo Kereš

Hrajú: Mária Havranová, Tony Porucha, The Pastels, Ondrej Hraška, Judit Bárdos, Roman Luknár, Ivana Chýlková, Kryštof Hádek, Ben Cristovao, Dušan Kaprálik a ďalší.

 

V slovenských kinách si BACKSTAGE vďaka Bontonfilmu diváci vychutnajú už 15.3.2018.

5/5 - (1 vote)
Mohlo by zaujímať tiež:
Lucia Absolventka štúdia marketingovej komunikácie, momentálne žijúca v zahraničí s obrovskou vášňou pre cestovanie, nové zážitky a dobré jedlo. K príležitosti písať sa dostala pred pár rokmi v zn.sk. Je to pre ňu relax a zodpovednosť zároveň.