ZN.SK
Rytmus, sídliskový sen

Rapper Rytmus nahral film RYTMUS Sídliskový sen na internet

Celovečerný film RYTMUS sídliskový sen osobne uviedol hudobník Patrik „Rytmus“ Vrbovský do oficiálnej on-line distribúcie. Film, ktorý vyniká prekvapujúcou autentickosťou a silnými emóciami, si diváci budú môcť nájsť už aj na internete…

Bratislava, 9.2.2016: Celovečerný film RYTMUS sídliskový sen osobne uviedol hudobník Patrik „Rytmus“ Vrbovský do oficiálnej on-line distribúcie. Film, ktorý vyniká prekvapujúcou autentickosťou a silnými emóciami, si diváci budú môcť nájsť už aj na internete. Od 9. februára bude dostupný exkluzívne v Magio videopožičovni Telekomu a o dva týždne neskôr aj v celosvetovej sieti iTunes a na ďalších kanáloch.

Rytmus, sídliskový sen

On-line distribúciu filmu Rytmus symbolicky zahájil pri príležitosti medzinárodného Dňa bezpečného internetu. V Bratislave sa konala slávnostná projekcia filmu za účasti Rytmusa, ktorá vyvrcholila jeho besedou s mládežou a prednáškami odborníkov o nenávistnom obsahu na internete.

„To vám Rytmus dovolí zverejniť?“ Táto otázka často padala po premiére snímku v kinách v lete 2015. Film RYTMUS sídliskový sen dodržal svoj slogan „To neni film, to je život“ a prekvapil nevídanou mierou úprimnosti a otvorenosti. Úspech filmu je potom sám osebe vrcholom rovnako, ako je pointou Rytmusovho života vedúceho z postavenia rómskeho outsidera zo sídliska do roly fenoménu a idola mladej generácie.

RYTMUS sídliskový sen sa na Slovensku stal historicky druhým najnavštevovanejším slovenským filmom počas premiérového víkendu. (V Česku sa stal najúspešnejším slovenským filmem vôbec.)

„Rytmusov život je plný inšpirácie a dôležitú úlohu na jeho ceste hore hrá práve internet a jeho možnosti. Distribúcia Sídliskového sna na internete je logickým pokračovaním,“ hovorí šéf on-line distribúcie spoločnosti BONTONFILM Ondřej Kulhánek.

„Môj život som vždy dával do svojich skladieb, prišiel čas ho ukázať aj vo filme. Beriem to ako svoje poslanie. Som rád, že je oddnes film RYTMUS sídliskový sen legálne na stiahnutie a sledovanie aj na internete, tam, kde so svojimi fanúšikmi najviac komunikujem. Na internete som postavil svoju kariéru. Žiadne rádiá a telka,“ hovorí k uvedeniu filmu Rytmus.

Rytmus, sídliskový sen

O FILME

Pohľad do súkromia najznámejšieho slovenského rapera, ktorý vyrastal na sídlisku a dnes je z neho fenomén: Rytmus.

Film RYTMUS sídliskový sen vznikal 8 rokov a zblízka dokumentuje život jednej z najznámejších osobností česko – slovenskej hudobnej scény. Patrik „Rytmus“ Vrbovský vyrastal v obyčajnej rodine na sídlisku v Piešťanoch a kvôli rómskemu pôvodu sa neraz stretol s predsudkami okolia. Dnes vydáva albumy v desaťtisícových nákladoch, bol porotcom Superstar a jeho videá videlo na internete viac ako 200 miliónov užívateľov. Film ponúka aj exkluzívne zábery z rodinných archívov, videá a fotografie, doložené osobnými výpoveďami ľudí z najbližšieho okolia Rytmusa.

V spolupráci so spoločnosťou BONTON FILM

Mohlo by zaujímať tiež:

ZN.SK

Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu