V Dunajskej Strede našli na ulici v mäse klince a špendlíky

V Dunajskej Strede našli na ulici v mäse klince a špendlíky

Na sídlisku v Dunajskej Strede sa objavil neznámy páchateľ  rozhadzujúci surové mäso. Tentoraz nejde o prípad traviča, ale šialenca, ktorého dielom môžu byť oveľa vážnejšie následky, ako pri otrave. Mäso s klincami a po novom aj mäso so špendlíkmi totiž láka psov, ktorí pri prehĺtaní nemusia vnímať klinec samotný. Páchateľ mäso ukrýva pod lístie, alebo do trávy tak, aby nebolo ľahko spozorovateľné. Pre psí čuch je však veľmi dobre viditeľné a priam vyzýva k tomu, aby pes ochutnal. Na problém upozornila TV JOJ.

Rontgen pasca psíčkari Nagyvet, Dunajská Streda

Polícia v Dunajskej Strede zvýši hliadky. Predpoklad obyvateľov sídliska hovorí o človeku, ktorý musí mať problém so psíčkarmi a psami. Pasce sú totiž namierené výhradne na psov spôsobom akým je nástraha nastrčená a čo je na ňu vôbec používané.

Špendlíky v mäse zaznamenali v Nagy-vet v Máde

Prácu so záchranou jednej zo štvornohých obetí neznámeho páchateľa mal aj veterinár v obci Mád pri Dunajskej Strede, za ktorým smerujú zákazníci z priam celého južného Slovenska. Vzhľadom na vybavenosť a odbornosť veterinárnej ambulancie dokážu pomôcť aj vo vážnych prípadoch. V prípadoch vážnych prepichnutí žalúdka, alebo čriev klincami a ihlami však nie každý dokáže nájsť pomoc rýchlo a obec Mád pre okolie Bratislavy nepatrí medzi blízke lokality. Špendlíky by pre psov znamenali ukrutné bolesti, s ktorými by si prirodzene neporadili.

Rontgen pasca psíčkari Nagyvet, Dunajská Streda špendlíky a klince v tele

Použitá rontgenová snímka klinca v bruchu zvieraťa pochádza práve z veterinárnej kliniky. Aj u nich už vyberali špendlíky. Zdroj fotografií: https://www.facebook.com/nagyvet/


Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.