ZN.SK
Hotel Junior Jasná

Požiar hotela Junior v Jasnej a spomienky naň (fotografie)

Požiar známeho hotela Junior v Jasnej poznamenal nie len evakuovaných hostí, ale aj všetkých so spomienkami na toto miesto. Súčasťou sú fotografie z 2013

Požiar hotela Junior v Jasnej 6. októbra bol jednou z najväčších udalostí a tragédií zároveň v posledných týždňoch u nás. Stredisko Jasná, kde sa čoskoro budú konať významné majstrovstvá, prišlo o významnú stavbu, v ktorej sa odohrávalo mnoho stretnutí, školení, lyžiarskych výcvikov, rodinných stretnutí, dovoleniek párov, partií, mnohých. Na výbornú kuchyňu si spomíname aj my. Požiar si vyžiadal nasadenie 137 profesionálnych hasičov, ktorí merali cestu do strmého terénu a ešte k tomu mimo dostatočný zdroj vody. Celkovo 20 hasičských vozov hasilo až dva dni rozsiahly požiar, ktorý celkom zničil celú stavbu a zrejme aj statiku. Pravdepodobnejší je fakt, že stavbu budú musieť zbúrať. Požiar mal aj jednu obeť, muža vo veku 64 rokov z okolia Žiliny.

Hotel Junior Jasná

Podľa medializovaných informácií sa oheň rozšíril v tom najhoršom možnom čase, okolo štvrtej hodiny ráno, z priestorov hotelovej kuchyne. Presné príčiny požiaru vyšetruje polícia a expertízne skupiny. Škoda v miliónoch EUR na majetku, na jednom ľudskom živote a aj emocionálna škoda u mnohých ľudí, ktorí si hotel Junior v Jasnej pamätajú ako súčasť väčšieho celku hotelov mládeže aj s rovnakým názvom.

Spomienky a vlastné fotografie
Hotel Junior si osobne pamätám ako výborné miesto pre veľké stretnutia aj individuálnu dovolenku. Veľká konferenčná miestnosť s oknom priamo na zjazdovku pôsobila motivujúco. Ignorovala sa konferencia, keď sa okolo hotela premávalo toľko lyžiarov. Hotel Junior Jasná mal originálnu architektúru, mierne netradičnú. Kvôli nej boli vo vnútri izby riešené trochu komplikovane. Vystužená železnou kostrou a obložená drevom pri radiátoroch, na ktorých si mnohí z nás sušili mokré lyžiarske veci, bola konštrukcia takmer celá z dreva. Hotel mal viacero poschodových izieb. Čiže také, ktoré mali po vstupe obývaciu miestnosť s gaučom a po schodoch ste sa dostali do spálne. Niečo podobné sme mali v krásnom hoteli Marlene v Oščadnici.

Hotel Junior Jasná, pred požiarom

Junior Jasná zostal v spomienkach aj pre bazén, ktorý som si nemohol nechať ujsť. Každý návštevník si istotne spomenie aj na miestnu kuchyňu s bohatým výberom bufetových stolov. Na recepciu, drevené obloženie, boxy lemujúce okná smerujúce na parkovisko, v ktorých sa mohli usadiť aj 10 členné skupinky ľudí s drinkami. Pri reštaurácii sa mohli rodiny s deťmi spoľahnúť na hneď niekoľko možností zábavy vo veľkom detskom kútiku, ktorý by mohol byť inšpiráciou aj pre iné hotely pýšiace sa vhodnosťou pre takúto klientelu. Pred hotelom pyšne strážieval dospelý vlčiak, ku ktorému sa nebáli chodiť deti. Uvedené fotografie sú len malým výťahom z rodinného albumu a z návštev v hoteli Junior.

Hotel Junior Jasná, pred požiarom

Hotel Junior Jasná, pred požiarom

Hotel Junior Jasná, pred požiarom

Hotel Junior dnes
Dnes už len ako ruina, sa musí rozlúčiť so všetkými rezerváciami a klientami. Návštevníci, ktorí si svoj pobyt zarezervovali už aj na Silvestra a zaplatili svoju zálohu sú jediní, ktorí nájdu aspoň trochu potešujúcu správu na oficiálnych stránkach hotela na adrese juniorjasna.sk alebo na Facebooku hotela. Informujú na nich, že už čoskoro sa objavia podrobnosti o získaní uhradených záloh späť. Ešte 30. septembra sa na Facebook stránkach objavil príspevok lákajúci na príjemné rodinné lyžovačky.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu