ZN.SK
Biela Panda

Fotopasca v čínskom národnom parku zachytila pandu albína

V čínskej provincii Sečuan sa podarilo ešte v apríli zachytiť naozaj unikátnu snímku albínskej pandy. Albín, čiže živočíšny druh bez kožného farbiva prechádzajúceho do srsti…

V čínskej provincii Sečuan sa podarilo ešte v apríli zachytiť naozaj unikátnu snímku albínskej pandy. Albín, čiže živočíšny druh bez kožného farbiva prechádzajúceho do srsti s červenými, alebo ružovými očami, sa vyskytuje u takmer všetkých možných druhov. Priniektorých len vzácne. Prípad bielej pandy je aj v rámci domácej mytológie a povier spojený s naozaj mohými predpoveďami, ktoré jej prisudzujú. Vedci sa teraz pokúsia nainštalovať kamier viac, aby sa im podarilo získať kvalitnejšie a lepšie snímky zachytávajúce toto zbiera.

Aj pár sekúnd stačí a dôkaz o bielej pande existuje

Pre vedcov má mimoriadnu cenu aj pár sekúnd videozáznamu na fotopasci. Dôvodom je fakt, že na nej vidieť zdravý pohyb všetkých štyroch končatín, na prvý pohľad zdravého jedinca a dokáž podľa okolitého prostredia a veľkosti odhadnúť aj približný vek okolo jedného až dvoch rokov. Mladá panda má šťastie, že sa pohybuje po rozsiahlej horskej rezervácií s voľne žijúcimi pandami. Práve tu to s ochranou ich životného prostredia myslia mimoriadne vážne, kým inde zápasia so záujmom ťažiarenského priemyslu a ďalších plánovaní.

Albín môže byť poznačený aj inými zdravotnými poruchami a nedostatkami. Tie sú v tomto prípade otázkou podrobnejšieho výskumu.

TIP: Pozrite si niekoľko zaujímavostí o pandách.

foto: video CGTN

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu