ZN.SK
Ivan KOrčok

Okuliare Ivana Korčoka novým dôležitým symbolom kampane

Ma Slovensku vznikol dôležitý symbol blížiacej sa prezidentskej kampane a volieb. Okuliare. Obyčajné okuliare a nestál za tým žiaden tím ľudí

Zľavy na wellness pobyty

Ma Slovensku vznikol dôležitý symbol blížiacej sa prezidentskej kampane a volieb. Okuliare. Obyčajné okuliare a nestál za tým žiaden tím ľudí, marketéri, ani drahé kampane. Niekde na začiatku totiž stála Kristína Tormová, ktorá mala byť súčasťou relácie pripravovanej externou firmou pre RTVS. Na nakrúcanie neprišla s kontaktnými šošovkami ale v okuliaroch. Tvorcom relácie sa však nepozdávalo, že má na sebe okuliare – niečo, čo má možno šestina národa a požiadali ju, aby ich pri nakrúcaní nemala. Údajne by tak mohla pôsobiť ako podprahová reklama pre Ivana Korčoka. Absurdná požiadavka tvorcov relácie (nie požiadavka RTVS, treba podotknúť) je tak absurdná, že sa s ňou musela Kristína podeliť. Rovnako absurdná sa pritom zdá aj zvyšku národa.

Ivan KOrčok

V okuliaroch sa objavil dôležitý symbol kampane

V okuliaroch si tak našli v celkom spontánnej kampani nový symbol kampane. Odteraz majú niektorí ľudia jasnejší pohľad na kampaň. Okuliare totiž nie sú len symbolom Ivana Korčoka, ale aj jasného pohľadu, pomoci a vízie. Lepší priamy, či nepriamy symbol prišiel sám od seba. Spontánne a neplánovane. Aj preto ho ľudia radi prijali za svoj, nikomu netvorí zisk, nikto si ho nesmie privlastniť do kampane. Ľudia s predpísanými dioptriami tak môžu oprášiť okuliare, ak sa za ne doteraz hanbili. Doteraz pritom silný virálny, možno kreatívny, či zábavný prvok v kampani chýbal. Spoliehal sa na slušnosť, inteligenciu, vlastné dobré meno v diplomatických kruhoch. Niečo také však nemôže stačiť v krajine, v ktorej vládnu v tak silnej miere dezinformácie a vzdelanie, odbornosť či reálne skúsenosti neznamenajú nič. Okuliare tak prichádzajú v správny čas a Kristína Tormová by tak mohla byť nečakane a pokojne súčasťou druhej kampane. Teraz je to už jedno. Už je v tom.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ivan Korčok (@ivankorcok)

Dôležitá protiváha v kampani

Ivan Korčok, je kandidátom na prezidenta, ktorý dlhodobo prieskumy označujú za postupujúceho do 2. kola volieb s Petrom Pellegrinim. Dlhodobo sa drží na druhej priečke napriek tomu, že nezastáva názory a podpory len jednej politickej strany. Môže byť považovaný za kaqndidáta všetkých, ktorí vyjadrujú podporu pravidelným protivládnym protestom a tomu, čo predstavuje politické diletanstvo, neodbornosť a záujmy súčasnej vlády. Nespokojnosť s politikou vyjadrujú tisíce ľudí na protestoch bez akéhokoľvek zareagovania vládnych špičiek.

Pritom vládnuca garnitúra dnes je presne tá, ktorá by akýkoľvek protest voči ich oponentom s chuťou využívala a vyzdvihovala, ako vlastný nástroj. Ak sú v pozícii cieľa protestov, zostáva záhadou, akou unikátnou mierou s nikým nepohne žiadne heslo, vyjadrenie, či požiadavka, ktorá na neprehliadnuteľných protestoch zaznieva. Korčoka možno považovať za dôležitú protiváhu súčasnej vláde, ktorá je nevyhnutnosťou preto, aby Slovensko nebolo zahraničiu na smiech ešte viac ako doteraz. Smutným faktom zostáva, že Slovensko v posledných týždňoch nie je len na smiech, ale vyvoláva medzinárodný strach z jeho orientácie a vyhlásení.

Autor článku žije dlhodobo v Rakúsku.

Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu