ZN.SK
Bezpečie Viber

Ochrana súkromia a bezpečnosť osobných dát sú stále dôležitejšie

Trend potvrdzuje aj anketa, ktorú usporiadala v rámci regiónu strednej a východnej Európy komunikačná aplikácia Viber. Potvrdilo to aj 59 % respondentov zo Slovenska.

Trend potvrdzuje aj anketa, ktorú usporiadala v rámci regiónu strednej a východnej Európy komunikačná aplikácia Viber. Potvrdilo to aj 59 % respondentov zo Slovenska.

Bratislava 28. mája 2019 Viber, jedna z popredných komunikačných aplikácií na svete, usporiadala medzi svojimi používateľmi anketu, aby zistila, čo je pre nich v digitálnej komunikácii dôležité. Anketa sa uskutočnila v rámci oficiálnej komunity Viber Slovakia, ktorá má viac ako 81-tisíc používateľov. Odpovede vyše 2 300 respondentov ukázali dva jasné trendy. Pre používateľov v Slovenskej republike, podobne ako v ďalších krajinách, ktoré sa prieskumu zúčastnili, sú ochrana súkromia a bezpečnosť dát pri používaní komunikačných aplikácií, sociálnych médií a internetu, stále dôležitejšie. Potvrdilo to 59 % respondentov. Anketa tiež ukázala, že textové správy sú hlavným spôsobom komunikácie pre 65 % respondentov, čo zodpovedá globálnemu trendu uprednostňovania písanej komunikácie pred verbálnou

Bezpečie Viber

Viber anketu zorganizoval v ôsmich krajinách strednej a východnej Európy a zúčastnilo so jej spolu viac ako 100 000 používateľov aplikácie. Výsledky na regionálnej úrovni potvrdili podobný trend vo vzťahu k ochrane súkromia a bezpečnosti dát používateľov – za najdôležitejší prvok ich považuje 70 % zo všetkých účastníkov ankety. Posielanie textových správ sa stalo najpopulárnejšou formou komunikácie vo všetkých krajinách, ktoré zahŕňajú okrem Slovenska aj Českú republiku, Bulharsko, Chorvátsko, Maďarsko, Grécko, Slovinsko a Srbsko.

V súčasnosti sú komunikačné aplikácie jednou z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich oblastí komunikácie. Bezpečnosť a ochrana súkromia používateľských dát sú pre Viber kľúčovým prvkom. Generálny riaditeľ Viber Djamel Agaoua to opäť zdôraznil vo svojom vyjadrení po tom, ako sa objavil prípad porušenia bezpečnosti pri aplikácii Whatsapp. Viber má pre všetky konverzácie a hovory prednastavené šifrovanie na oboch koncoch komunikácie. Používatelia si tak môžu byť istí, že Viber žiadne informácie neukladá na svojich serveroch a že ich súkromné konverzácie sú vždy ochránené.

Zábavnejšia komunikácia je dôležitá

Okrem ochrany bezpečnosti a súkromia je pre slovenských používateľov aplikácie Viber dôležitý aj fakt, že aplikácia ponúka mnohé možnosti, ako urobiť chaty dynamickejšími, zábavnejšími a osobnejšími. Oceňujú tiež praktické funkcie ako možnosť mazať, upravovať alebo prekladať svoje konverzácie. Neustále vylepšovanie aplikácie je pre Viber, popri ochrane a bezpečnosti používateľských dát, ďalšou hlavnou prioritou.

Ako už bolo zmienené, 65 % respondentov ankety označilo posielanie správ za svoj hlavný spôsob komunikácie, 20 % z nich má najradšej samolepky, pretože podľa nich dokážu najlepšie vystihnúť emócie a pocity. Rovanoko to potvrdili aj účastníci v ďalších krajinách. Viber samolepky často lokalizuje a tým sa stávajú relevantné pre spôsob, akým spolu ľudia v danej krajine komunikujú.

„Každá možnosť, ako byť v kontakte s našimi používateľmi, je pre nás dôležitá. Máme komunity pre každý trh v deviatich krajinách v regióne strednej a východnej Európy s celkovým počtom viac než 4 milióny ľudí. Ich feedback týkajúci sa nášich produktov a služieb je pre nás veľmi dôležitý. Informácia, že ochrana súkromia a bezpečnosť sú pre našich užívateľov dôležité, nás motivuje k tomu, aby sme sa týmto témam ešte viac venovali,“ dodáva Zarena Kancheva, Marketing a PR riaditeľka Rakuten Viber, CEE.

Najnovšie informácie o aplikácii Viber sú pre vás vždy pripravené v oficiálnej community Viber Slovakia

Tu sa dozviete novinky o nástrojoch v našej aplikácii a môžete sa tiež zúčastniť na zaujímavých anketách.

O platforme Rakuten Viber 

V Rakuten Viber spájame ľudí. Bez ohľadu na to, kto sú alebo odkiaľ sú. Naša celosvetová užívateľská základňa má prístup k radu funkcií, ako sú individuálne rozhovory, videohovory, skupinové zasielanie správ, novinky a diskusia so svojimi obľúbenými značkami a celebritami. Našim užívateľom zaisťujeme bezpečné a slobodné prostredie pre zdieľanie svojich emócií.

Rakuten Viber je súčasťou Rakuten Inc., svetového lídra v oblasti elektronického obchodu a finančných služieb. Ide o oficiálny komunikačný kanál tímu FC Barcelona a oficiálneho partnera pre rýchle zasielanie správ a volanie tímu Golden State Warriors.

Pripojte sa k Viber ešte dnes a vychutnajte si najlepší komunikačný zážitok na svete. Ak potrebujete viac informácií, nájdete ich tu: brand center

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu