New York Times vzdáva poctu 100 000 obetiam koronavírusu na titulke

New York Times vzdáva poctu 100 000 obetiam koronavírusu na titulke

V nedeľu 24. mája vyšlo špeciálne číslo The New York Times. Namiesto bežných článkov, svetových a domácich udalostí, politikov, fotografií a článkov sa tentoraz objavujú mená. S titulkom o tom, že Spojené štáty sa blížia k 100 000 obetiam koronavírusu, ktoré považujú za stále nevyčísliteľné straty, uvádzajú na prednej strane množstvo mien obetí, ktoré by inak Američania ani nepoznali.

New York Times 24. máj 2020 a 100 000 obetí koronavírusu

“Neboli len menami na zozname. Boli jednými z nás”, uvádza prvá strana skôr, než začne vymenovávať obete. K ich menu uvádza vek, mesto a krátka informácia o živote, o práci, alebo profesii. Medzi menami sú ľudia bežní, ale aj osobnosti, rodičia, starí rodičia, priatelia. Celé číslo s poradovým číslom 58 703 má z prednej strany pokračovanie na strane 12, kde je zvyšok z tisícky mien. Uvádzajú ju aspoň ako jedno percento zo všetkých obetí, keďže k ostatným sa zrejme už nikto nijakým spôsobom nedostane.

Záujem o číslo denníka na Slovensku

Máme záujem o jedno z týchto čísiel aj na Slovensku. Pri pokuse nájsť predajné miesto s ponukou zahraničnej tlače s predajom online ale nachádzame dieru. Systém na takýto predaj nemá žiadne predajca a ponuku rovnako tak. S New York Times a stretávame s miernym oneskorením alebo s veľmi čerstvou dodávkou na letiskách v Londýne, v Darwine v Austrálii, v Paríži, niekedy v centre Bratislavy v niekoľkých predajniach. New York Times sa do našich končín dostáva, hoci nie v presne daný deň. Ide však o denník, preto záujemcovia o vlastný výtlačok tohto výnimočného čísla zrejme siahnu aspoň po online verzii.

New York Times 24. máj 2020 a 100 000 obetí koronavírusu

O tom, že o toto špeciálne číslo bude vo svete veľký záujem medzi zberateľmi rarít a zaujímavostí, svedčí aj ponuka na eBay. Pomerne rýchlo sa tam objavili niektoré ponuky s dnešným NYT. Dalo sa to čakať, veď ide o číslo, ktoré má aj spoločenský význam pre samotných Američanov. Týka sa novodobej tragédie, ktorá sa práve deje a sme jej svedkami všetci.

Pozrite si viac o konkrétnom čísle NYT na:  https://www.nytimes.com/2020/05/23/

Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Haribo cukríky na rukách
Deň, kedy najstarší gumový medvedík oslávi 97. narodeniny

Banská Štiavnica umenie, PETRIK
Banská Štiavnica pozýva na Umenie na Trojici 25.júna

Výstava ľudské telo, BODY THE EXHIBITION
Výstava ľudského tela BODY THE EXHIBITION (2017) opäť v Bratislave

Zavrieť