Nemocnica na Kramároch a pacienti: výhľad na veľký snehový prostredník

Pacienti z nemocnice na Kramároch pozerajú na megaveľký prostredník

O Kramároch zvyšok Slovenska počuje v známej piesni, v Bratislave sa o nich hovorí v súsvislosti so zdravým, bývaním, aj čakaním na pohotovosti. Nespokojný pacient, alebo len niekto so zmyslom pre humor si ich po tejto noci spája s trochu neobvyklým výletom a kreslením, pri ktorom nepotreboval farby.

Kresba do snehu na bratislavských Kramároch

Vynaliezavý autor kresliaci s pomocou svojich nôh vykráčal za nemocnicou na bratislavských Kramároch obrázok vztýčeného prostredníka. Fakír, či faker, ako mu ľudovo hovoríme vďaka jeho prenesenému anglickému pomenovaniu, má všetky prsty aj palec, čiže ide o ľavú ruku. Ten stredný prst je vztýčený a dáva tak jasne najavo niečo, čo možno súvisí so zdravotníctvom. Alebo len niekým na konkrétnom mieste? Nikto iný totiž nemá taký výhľad, ako táto inštitúcia, či presnejšie skôr pacienti.

kramáre nemocnica faker

Na zaujímavé výtvarné snehové dielo sa môžu pozrieť pacienti najvyššie položeného novorodeneckého oddelenia z najlepšej perspektívy. Najvyššia z budov nemocničného komplexu má 9 poschodí a tak je obrázok viditeľný pre pomerne veľký počet rôznych oddelení. Čo sa dá z okna spozorovať, je určite fakt, že autor prišiel autom, alebo len v inom čase presne vykračoval v stopách kolies. Nízky podvozok by si veľmi neškrtol. Na voľnú neporušenú zasneženú plochu sa vybral cielene a dielo mu vyšlo. S pôvodnými stopami v snehu zanechal minimálne ďalšie stopy, keďže sa vracal po rovnakých aj späť.

Možný súvis s neurológiou

Celoslovensky mediálne známa kauza spájaná s nezhodami na neurologickom oddelení môže mať súvis s dielom pod oknami. Nachádza sa totiž s parádnym výhľadom priamo k dielu. Kauza, ktorej laik nie vždy celkom nerozumie, no odborníci nenachádzajú jednoznačný názor, tak môže byť tým dôvodom pre vznik tohto neadresného diela.

  • Miesto: voľný priestor pod nemocnicou na Kramároch, Bratislava
  • Autor fotografie: LPG
  • Autor diela v snehu: neznámy autor
Ohodnoťte článok post

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.