Tajomstvá kníh: Dva kroky do pekla, Dotyk túžby aj poviedky (E.D.Beňová)

Tajomstvá kníh: Dva kroky do pekla, Dotyk túžby aj poviedky (Emily D. Beňová)

Slovenská spisovateľka Emily D. Beňová prezradila tajomstvá svojich knižných sérií v Objatí gentlemana… a Temní anjeli. Obišli sme pritom zmienku o jej druhej sérii venovanej duchom a démonom s názvom Dva kroky do pekla a aj ďalšiu romantiku. Dnes sa preto trochu vraciame. Nesmú chýbať ani diela Dotyk túžby či ďalšie zbierky poviedok, v ktorých spájajú sily viacerí autory spoločne. Aké tajomstvá a zaujímavosti sa spájajú s týmito knihami?

Emily D Beňová knihy

Dva kroky do pekla

 • Druhou sériou, ktorú napísala bola tetralógia Dva kroky do pekla. Tu autorka písala ako 22 ročná. Bola po rozchode so svojim priateľom a pri knihe sa tak povediac odpútavala od reality. Vďaka príbehu opäť nadobudla sebavedomie a do hlavného hrdinu Styxa sa doslova zamilovala.
 • Dej opäť zasadila do prostredia v zahraničí, no tentoraz nepísala o upíroch, ale o duchoch, démonoch a anjeloch.
 • Sériu písavala iba počas dňa, pretože po nociach sa bála. Niežeby verila na duchov a démonov… no čo ak predsa? :-)
 • Hlavná hrdinka April je jej podobná viac ako jej bola podobná v Temných anjeloch Madyne. Aj preto sa jej táto séria písala ľahšie.
 • Knihy si opäť vydala sama, no zvažuje, že aj tejto sérii dá časom možnosť a podsunie ju vydavateľstvu.

Dva kroky do pekla knižná séria

fotoarchív autorky

Dotyk túžby

 • Knihu písala autorka takmer tri roky. V tej dobe už bola mamičkou a čas na písanie bol zredukovaný na minimum.
 • Nakoľko je o autorke známe, že píše hrubé knihy aj tento román prešiel malou úpravou a bol skrátený o niekoľko stránok. Kniha bola však aj tak hrubšia a tak sa s vydavateľstvom zhodli, že zmenšia písmo, pretože surovejšie mazanie by narušilo dejovú líniu.
 • Momentálne je kniha v CZ vydavateľstve, ktoré knihu preložilo a v tomto čase sa na nej robia finálne korekcie. Vyjsť by mala koncom roka 2018.
 • Molly a Oliver, boli postavy, ktoré si autorka veľmi obľúbila lebo boli výzvou. Do tej doby mala pokojných hlavných hrdinov, ktorí sa správali slušne, a predvídateľne, no Molly bola iná. Bola prchá, výbušná a nepredvídateľná.
 • Prvá verzia bola písaná len z pohľadu Molly, no autorka mala dojem, že to nie je ono a tak po prvý raz skúsila aké to je písať aj z mužského pohľadu a dala knihe nový rozmer. Nebolo to ľahké, no výsledok nie len autorku milo prekvapil.
 • Vďaka skokom z postavy na postavu sa čitateľ dozvedá viac aj o zmýšľaní Olivera, vďaka čomu sa dokáže ešte viac upnúť na dej.

Zbierky poviedok

Písanie poviedok je pre autorku výzvou ale aj malým trestom. Písanie poviedok jej totižto robí problémy. Hlavne preto, že písanie krátkych príbehov  je pre ňu patáliou. Keď raz začne písať, nevie prestať a pri písaní krátkych poviedok je nútená brzdiť nie len svoje rýchle prsty, ale aj fantáziu, ktorá nikdy nespí.

Každou poviedkou je si však istejšia a kým prvé písavala aj celé dni, tú poslednú napísala za necelé 4 hodiny.  (Knihy V zajatí vášne, V zajatí strachu, V zajatí hriechu, Muži vs Ženy)


Knihy v predaji:  nakupujte knihy Emily D. Beňovej na martinus.sk, alebo na bux.sk

Sledujte náš seriál Tajomstvá kníh a dozviete sa ďalšie zaujímavosti o úspešných knižných dielach, ktoré ste možno ani len netušili.

Oficiálne stránky autorky: https://pisanie-je-moj-zivot.webnode.sk

Ohodnoťte článok post

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.