Na Slovensku vyrobili najväčšiu fľašu ginu na svete - Zaujímavé novinky ZN.SK

Na Slovensku vyrobili najväčšiu fľašu ginu na svete

Najväčšia fľaša ginu na svete bola vyrobená prekvapivo na Slovensku. Nedávno predstavená jediná značka ginu na Slovensku Gin Gin má za sebou ďalšie prvenstvo. To získalo výrobou fľaše Gin Gin Supermagnum s objemom 10 litrov a váhou 15 kilogramov. Svojimi číslami zabojuje o zápis do Guinessovej knihy rekordov, keďže tým prekonala doterajšieho držiteľa, britský gin Silent Pool s jeho 9 litrovou verziou. Po prvý krát mohla verejnosť fľašu vidieť na II. ročníku slovenskej Bar Show 11. Septembra 2018.

GinGin, najväčšia fľaša ginu na svete

Zberateľský kúsok v limitovanej edícii

Výrobcom tohto unikátu je Bird Valley Distillery, slovenská destilérka stojaca aj za menším balením. To je už po nedávnom predstavení verejnosti úspešným zástupcom sortimentu s označením MADE IN SLOVAKIA v ponukách hotelov aj barov po celom Slovensku, najmä v rámci prémiovej gastronómie a luxusných prevádzok. Pri veľkom balení sa jednalo o technicky náročnú prípravu fľaše a pravého korku, ktorých hodnotu zvyšuje aj fakt, že bolo vyrobených len 30 kusov.

Ručne fúkané sklo si zachovalo dizajn podobne ako etiketa. Spolu s farbou skla je odkazom na tradičné prvky v slovenskej móde, kde mala dôležité miesto tradičná modrotlač. Zlatá a strieborná farba je zas odkazom na banícku minulosť a ťažbu zlata a striebra. Každá z 30 kusov je predávaná s osobným venovaním master distillera a cena jednej je 700 EUR.

Vzhľadom na cenu a prevedenie zrejme nepôjde o gin, ktorý bude určený na pitie v hoteloch a podnikoch, prípadne v domácnosti. Najpravdepodobnejšie je, že pri číslovanej limitovanej edícii sa každá z nich ocitne v archívoch súkromných zberateľov.

Gin Gin je v predaji napríklad na: BevMarket.sk


Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.