ZN.SK
Diaľnica

Na diaľnici D1 pri Hlohovci falošný policajt zastavoval a pokutoval

Falošný policajt „úradoval“ na diaľnici D1 pred Hlohovcom. Vodiča Škody Fábie zastavilo neoznačené vozidlo s piešťanskou evidenčnou značkou s modročerveným

Falošný policajt „úradoval“ na diaľnici D1 pred Hlohovcom. Vodiča Škody Fábie zastavilo neoznačené vozidlo s piešťanskou evidenčnou značkou s modročerveným majákom za predným sklom. Vodič zastavil tak, ako by sa zachoval aj akýkoľvek iný vodič a počkal na príslušníka polície, alebo skôr toho, koho očakával. Podľa medializovaných informácií k vodičovi pristúpil muž v tričku s nápisom polícia, ktorý mu oznámil prekročenie rýchlosti a povinnosť zaplatiť pokutu 150 EUR.

Vodič nemal dostatok peňazí a tak ho údajné policajné vozidlo sledovalo až do mesta, kde došlo k výberu hotovosti a zaplatenie údajnej pokuty. Vodičovi prišlo nápadných niekoľko detailov až po opadnutí prvých pocitov po pokutovaní. Situácia mu nesedela. Najmä fakt, že pokuta bola nakoniec znížená na 120 EUR a od pokuty nedostal žiaden doklad. Vodič Fábie nakoniec informoval políciu, ktorá po preverení EVČ zistila, že zrejme nešlo o skutočných policajtov.

Mimoriadna odvaha falošného policajta

Falošný policajt preukázal nesmiernu odvahu, pokiaľ zastavil neznáme vozidlo bez vedomosti o koho ide. O odvahe možno hovoriť aj v súvislosti s jazdou s majákom a zastavovaním vozidla na diaľnici, čím je možné veľmi ľahko prilákať pozornosť skutočnej polície. Tá totiž z princípu preveruje akékoľvek stojace vozidlá na diaľnici vždy.

Je ťažko overiteľné, koľko pokút falošný policajt rozdal predtým. Pravdou však je, že tento prípad zaujal aj zahraničné médiá ako kuriozita.

Postupy skutočnej polície sú celkom iné

Skutočná polícia sa musí vedieť vždy preukázať služobným číslom a preukazom / odznakom. Aj policajný príslušník jazdiaci v neoznačenom vozidle má plnohodnotnú uniformu. Policajti vždy jazdia vo dvojici z dôvodu vlastnej asistencie pri výkone služby. Platí, že akákoľvek zľava z pokuty nie je možná a pokutovanie bez pokutového bloku taktiež nie je možné.

Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu