ZN.SK
Lúčky Gin, slovenský džin londýnskeho typu z Bird Valley Distillery

Lúčky Gin, slovenský sériový gin z 15 bylín a s originálnym dizajnom

Alchymisti z liehovaru Bird Valley Distillery nedávno prekvapili výnimočným ginom Gin Gin a v roku 2020 prinášajú ďalší slovenský džin. Šťastný Lúčky Gin.

Zľavy na wellness pobyty

Alchymisti z liehovaru Bird Valley Distillery nedávno prekvapili výnimočným ginom Gin Gin, ktorý odvtedy patrí medzi prémiové nápoje na mnohých miestach a s dobrým renomé. Medzinárodné ocenenia a niektoré úspechy liehovín sme si už u nás spomenuli. Poslednou novinkou je neobyčajný Lúčky Gin. Vyrobený tzv.“kraftovým“ spôsobom, z voňavých borievok a 15 druhov ručne zbieraných bylín, korenín a iných častí rastlín, patrí medzi suché giny „londýnskeho typu“. Je celkom bez cukru.

Lúčky Gin, slovenský džin londýnskeho typu z Bird Valley Distillery

Výrobca tak na trh dodáva opäť rýdzo slovenský gin, schopný pohodlne konkurovať tým zahraničným. Zo všetkých zložiek sú najzásadnejšie zastúpené borievka, púpava, materina dúška, baza, medovka a ďalšie. Ale taktiež precíznosť a dôslednosť.

Originál atraktívny už na pohľad

Opäť nejde len o čisto dielo slovenského liehovaru, ale aj dielo dizajnérov a grafikov tak, aby ulahodilo mimo jazyku aj očiam. Fľašiam Ginu Lúčky sa dostalo mimoriadnej pozornosti aj od grafikov. Tí nešetrili fantáziou aj originalitou. Veľmi pekne vytvorená ilustrácia prírody, vlkov, čarodejníckeho klobúka a zajaca, ktorý je z polovice ukrytý v tomto klobúku pred líškou s vycerenými zubami. Že sa táto scéna odohráva na lúke posiatej kvetmi nie je náhodou.

Lúčky Gin, slovenský džin londýnskeho typu z Bird Valley Distillery

Úprimné odporúčania? Určite, zároveň však pravdivé.

Za zmienku stojí celková výzdoba a informačné polia na etikete. Kým jedna upozorňuje na obsah 15 byliniek a častí rastlín, vymenúva najdôležitejšie, uvádza aj pre nás dosiaľ nevidené označenie výrobcu, ktorý uvádza aj svoju hoci mladú, no úspešnú históriu (est. 2010). Najzaujímavejšie je úprimné upozornenie na poznatok vlastných limitov pri konzumácií alkoholu. Zároveň, hoci v angličtine, no cenzurovane varujú pred pitím pred jazdou.

Lúčky Gin, slovenský džin londýnskeho typu z Bird Valley Distillery

Drevený tesniaci uzáver bežne na nápojoch nevidíme.

Pre zberateľov a nadšencov pre prémiové a zberateľské kúsky

Lúčky gin je zaujímavý ešte niečom. Ako sme si už spomenuli neraz, číslované série sú zberateľskou vášňou. Je pritom jedno, či ide o špeciálne bankovky, vzácne knihy, číslované počítačové hry v špeciálnych verziách, alebo vzácne šperky. Sériová limitovaná produkcia pri prémiovom alkohole je rovnako tak príležitosť pre zberateľov a nadšencov pre tento typ tovaru.

Je pravdou, že otvorením takejto fľaše určitá zberateľská hodnota klesá. Avšak ak je niečo dobré, kupujeme to pre seba, pre zážitky a skúsenosti. Tie však pozeraním na fľašu nezískame.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu