ZN.SK
Lekár súdne pojednávanie cez zoom

Lekár sa pripojil na súdne pojednávanie priamo z operačnej sály

Aplikácia Zoom by nemala takú popularitu, ak by neboli obmedzenia spojené s koronavírusom. So Zoomom sú teda spájané aj mnohé príhody…

Aplikácia Zoom by nemala takú popularitu, ak by neboli obmedzenia spojené s koronavírusom. So Zoomom sú teda spájané aj mnohé príhody, akých sme v minulosti veľa nevideli. Je ňou aj prípad kalifornského lekára Scotta Greena. Ten sa mal zúčastniť súdneho pojednávania práve prostredníctvom videohovoru, no pripojil sa v priamo z operačného sálu. So stoickým pokojom odpovedal sudcovi na jeho otázky a chirurg zatiaľ operoval.

Súd a pojednávanie si lekár zopakuje

Sudca však nebol presvedčený, či sa naozaj dokáže venovať svojmu pacientovi a tak z preventívnych dôvodov súdne pojednávanie na diaľku odročil na neskorší termín. Scott Green bol odhodlaný splniť si svoju povinnosť aj navzdory termínu operácie, ktorý sa prekrýval s termínom súdneho pojednávania. Riešený mal byť dopravný priestupok, za ktoré sú podobné pojednávania bežné. No donedávna boli riešenia cez Zoom ešte nemysliteľné.

Prípad plastického chirurga zaujal svetové médiá, pobavil niektorých ľudí. Spozorneli však aj kontrolné orgány z lekárskej sféry, ktoré prípad z kalifornského Sacramenta mienia prešetriť, či nedošlo k zanedbaniu starostlivosti o pacienta. Podľa pokoja a postoja samotného Greena to vyzeralo, ako by úradné záležitosti počas výkonu profesie chirurga vykonával bežne.

Zatiaľ vo zvyšku sveta sa Zoom dostáva aj na iné miesta

Aj na Slovensku využívame Zoom. So študentami sa učitelia stretávajú cez Zoom, ale aj Microsoft Meet, či Skype. Nevypnuté mikrofóny odhaľujú žiakov v posteli, niektorých aj spiacich, na iných miestach hrajúcich hry na vedľajšej konzole namiesto počúvania prednášok. Sú aj takí, ktorí zavítajú počas hovoru na toaletu, alebo počas komunikácie varia. Cez Meet sme sa mnohí naučili komunikovať a neprestávať fungovať ako za iných okolností. Niektorí jednotlivci sa naučili spolu fungovať aj tak, že spoločne varia, alebo sa spoločne oddávajú diskusiám o niečom, čo naraz pozerajú v TV. Aktuálna doba nás poznačila rôznymi spôsobmi. Do popredia však posunula stretnutia online, ktoré dnes majú mnoho pozitív. Uvidíme, ako sa k nim budeme stavať po ustúpení pandémie a obmedzení.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu