ZN.SK
Dubaj, Spojené Arabské Emiráty

Britský pár priletel z Dubaja bez karantény. Pokuta po 10 000 libier

Pár, ktorý sa do Británie vrátil z Dubaja a pokúsil sa vyhnúť povinnej karanténe, dostal pokutu 10 000 libier (každý).

Prílet do Británie sa aktuálne neoplatí. Ak prichádzate z cudziny na Britské ostrovy, týka sa vás povinná karanténa v štátom pridelených hoteloch. Keďže však pobyt v takýchto hoteloch musí prichádzajúci platiť z vlastného vrecka. Nejde o nič na spôsob našej karantény, ktorá prevážala ľudí a ubytovávala za štátne. Cena takého pobytu sa účtuje v štvorciferných sumách, prekonáva tak cenu luxusnej dovolenky kdekoľvek vo svete. Je pritom jedno, či ste prišli na ostrovy so 100 librami vo vrecku, alebo či vôbec máte z čoho pobyt uhradiť. Pár, ktorý sa do Británie vrátil z Dubaja a pokúsil sa vyhnúť povinnej karanténe, dostal pokutu 10 000 libier (každý).

Dubaj, Spojené Arabské Emiráty

Drahá karanténa, aj drahá pokuta

Podľa britských médií sa muž a žena z mesta Merseyside mali vyhnúť priamemu letu z krajiny na červenom zozname, aby zmiatli kontroly. Pre obyvateľov Británie a Írska je povinné absolvovať karanténu počas 10 dní vo vládou schválenom hoteli. Muž aj žena ale úradom neunikli, povinne boli poslaní do karantény, ktorú si zaplatia a k tomu dostali aj pokutu 10 000 libier. Spolu ide aktuálne o sumu asi 23 100 EUR len za pokutu pre oboch.

Tomu sa povie predražená dovolenka. V záujme chrániť verejné zdravie sú však takto postavené aktuálne zákony.

zdroj: SkyNew

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu