ZN.SK
Karel Gott kniha 2021

Očakávaná kniha Karel Gott – má cesta za štěstím vychádza v júli 2021

Karel Gott bol idolom viacerých generácií súčasne. Jeho piesne boli filmové, rádiové, televízne, platňové, na cédečkách aj kazetách, zvon…

Autobiografické knihy známych osobností zväčša po ich smrti napíšu renomovaní spisovatelia, či rodina. Prípad knihy o najslávnejšom českom spevákovi, božskom Kájovi, niekoľkonásobnom rekordérovi v cien Slávik / Slavík, je ale iný. Karel Gott bol idolom viacerých generácií súčasne. Jeho piesne boli filmové, rádiové, televízne, platňové, na cédečkách aj kazetách, zvoneniami na telefónoch, aj záležitosťou veľkých koncertov a festivalov. To o sebe nemôže povedať ktokoľvek. Plány napísať rozsiahlu knihu o jeho živote sa mu pokúšali vyfúknuť niekoľkí autori, no reálne najobsiahlejšie dielo pripravoval on sám.

Karel Gott kniha 2021

Karel Gott – má cesta za štěstím ako kniha Karla Gotta

Samotný spevák sa ešte počas svojho života, keď ho choroba pripútala doma, venoval príprave diela plného spomienok, fotografií, skenov a pohľadov do minulosti. On sám chcel zachovať čo najviac zo svojich spomienok pre svojich blízkych a svojich fanúšikov. Kniha, ktorú zdržala jeho smrť, ale nakoniec aj koronavírus, sa však predsa len podarí vydať. Sám Karel Gott si vybral fotografiu pre obálku, aj jej názov. Je tak autentickejšou, než by sa na prvý pohľad na dátumy úmrtia či vydania knihy mohlo zdať.

Zdržanie má na svedomí aj ďalší materiál a fotografie, ktoré pribudli a nakoniec budú tvoriť obsah.

Čo je o očakávanej knihe už známe?

  • Bude mať 696 strán
  • Vychádza 20. júla 2021 v českom jazyku
  • V predpredaji je už aj v slovenských obchodoch. Určitý čas sa držala (najmä po ohlásení) v top rebríčkoch predajcov martinus.skbux.sk
  • Pôjde o veľký formát knihy v rozmeroch 240×300 mm
  • Vážiť bude viac ako tri kilogramy. Dôvodom je veľkosť, počet strán, ale aj kvalitný papier, ktorý bude jej stránky tvoriť.
  • ISBN identifikátor knihy je už známy: 978-80-908221-0-8
  • Cena knihy je pomerne vysoká, v EUR ide o 49,99 EUR. V predpredajových zľavách sa dá získať aj za 45 eur, hoci na niektorých iných, či dokonca pochybných miestach ešte výhodnejšie.

Mediálny svet si zgustne

Azda každý si spomenie, že kniha Petra Sagana sa stala zdrojom mnohých informácií, z ktorých čerpal prevažne bulvár. Aj kniha Karla Gotta však má vysoké šance zaujať mediálny svet, prevažne bulvár. Avizované totiž boli mnohé doteraz nepublikované informácie. Tie môžu bulváru poslúžiť ako nevyčerpateľná studnica námetov, odkiaľ bude verejnosť zaujímať obsah a menej známe fakty. Typicky bulvárnou cestou pokrútené a upravené tak, aby pôsobili zaujímavejšie. Aj preto je možno vhodnejšie v prípade záujmu o osobnosť Karla Gotta siahnuť po tejto knihe a vyhnúť sa skresleným pohľadom médií so záujmom o vytváranie káuz a záujmom šokovať.

Oficiálny popis knihy preložený do slovenčiny:

Unikátna autobiografia najväčšej legendy českej a československej hudobnej scény všetkých dôb. Autentický obraz fascinujúcej životnej dráhy výnimočného umelca s medzinárodným renomé, ktorý na hudobnom nebi začal žiariť vo svojich dvadsiatich rokoch. Publikácia obsahuje približne 1800 fotografií a iných obrazových a dokumentačných materiálov, z ktorých mnohé ešte neboli zverejnené. Karel Gott sa na sklonku hviezdnej kariéry rozhodol zrekapitulovať svoj výnimočný životný príbeh – napísať vlastnú autobiografiu. Knihu dokončil ešte za svojho života a intenzívne tiež pracoval na obrazovej dokumentácii až do posledných dní.

Otvorene hovorí o svojom súkromí, dcérach, manželstve, ale aj o veciach, ktoré boli doteraz z rôznych dôvodov zahalené rúškom tajomstva. Jeho spomienky siahajú až do najútlejšieho detstva, rozprávajú o rodičoch i širšej rodine, o školských rokoch, o kamarátoch i osobných záľubách, ku ktorým patrilo už v chlapčenských rokoch najmä maľovanie. Je vo svojej inventúre osudu sebakritický aj mimoriadne úprimný, predovšetkým v záverečných kapitolách, v ktorých opisuje ťažké obdobie zápasu so zákernou chorobou. Čitateľom sa tak dostáva do rúk ucelený, v mnohých smeroch strhujúci obraz osudového vzopätia výnimočnej osobnosti. Vďaka vrodenému talentu, jedinečnému hlasu, nezmerné usilovnosť, pracovitosti, poctivosti, slušnosti a osobnému nasadeniu rozdávala publiku krásu, radosť aj sama seba až do samého konca svojej životnej púti.

V predpredaji na: martinus.skbux.sk

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu