Kniha džungle v apríli 2016 aj ako nový hraný film

Kniha džungle v apríli 2016 aj ako nový hraný film

Jedna z najznámejších rozprávok, ktorá svoju podobu našla aj v štúdiách Disney, dostala celkom novú podobu. Príbeh o prírode a neobyčajných vzťahoch v nej aj k nej s nezabudnuteľnými postavami, ktoré sa stali rovnocennými symbolmi tohto príbehu, ba dokonca sa stali aj heslami v krížovkách. Mauglí, Akela, Balú, Magíra, Šér Chán. Azda každý pozná tieto postavy a nepochybne by mnohí aj správne priradili tvár, zväčša tú animovanú. 14. apríla 2016 sa však v našich kinách objaví filmová verzia so slovenským dabingom. Film zaujme svojim hereckým, hoci v pôvodnej verzii hlavne hlasovým obsadením s menami ako Bill Murray, Ben Kingsley, Idris Elba, Lupita Nyong’o, Scarlett Johansson, ale tiež s výnimočným Christopherom Walkenom.

Kniha džungle

Filmová Kniha džungle

Neprehliadnuteľnou zaujímavosťou je aj produkcia filmu, ktorá sa už podieľala na výrobe Pirátov z Karibiku, pričom režisérom je John Favreau. Toho si nepochybne pamätáte ako vodiča a priateľa Johnyho Starka v Ironmanovi. Bol síce vodičom, no zároveň bol aj režisérom série o Ironmanovi. Už len stačí počkať si 5 mesiacov.

Kniha Džungle doteraz priniesla niekoľko sfilmovaní. Vždy išlo o príbeh, ktorý sa opieral o pôvodný základ. Z príbehu sa stal tak výrazný literárny fenomén, že sa dodnes stretávame s postavami stretávame aj v krížovkách. Nejedno vydanie rozsiahlych krížoviek rado využíva legendu k niektorej postave, kde stačí pomenovať druh zvieraťa a pýta sa pritom na meno. Kniha džungle vo filmovej podobe je vždy náročný a nákladný projekt. Žiada si nefalšovaný prales, čiže les plný reálnej zelene, ktorý sa nedá nahradiť počítačovou grafikou – aspoň nie v rámci starých projektov, kde takéto efekty nemohli byť realizovateľné. Vo svete sú známe aj rôzne divadelné hry, ktoré sú zase náročné na úpravu kulís a grafickú vizuálnu prípravu scény. Najnovšie filmové spracovanie sa však primárne nakrúcal v štúdiách v Los Angeles v Ls Angeles Center Studios s využitím CGI animácie a špeciálnych efektov. Použitý bol aj ostrov Fripp v Tennessee.

Filme a filmovým miestam sa venuje zaujímavá kniha Filmové miesta.

Ohodnoťte článok post
Mohlo by zaujímať tiež:
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.