Horor #FOLLOWME, úniková hra, ktorej cieľom bude prežiť ju

Horor #FOLLOWME, úniková hra, ktorej cieľom bude prežiť ju

Zúčastnili ste sa už niekedy únikovej hry? Podarilo sa vám splniť niekoľko úloh, aby ste sa z jej zajatia dostali na slobodu, samozrejme, živí a zdraví? Hrdinom a hrdinkám hororu #FOLLOWME, ktorý príde do slovenských kín 6. augusta, sa to podariť nemusí…

Follow me, horor 2020

Z príbehu #FollowMe

Američan Cole je hviezdou sociálnych sietí. Užíva si život, zabáva sa a cestuje, pričom všetko rád zdieľa so svojimi fanúšikmi. Kvôli atraktívnemu novému obsahu pre svoj vlog odcestuje s priateľmi do Moskvy. Keďže radi posúvajú hranice a snažia sa uspokojiť rastúci počet pravidelných divákov, zapoja sa tam do hry plnej záhad, extrémov a nebezpečenstva. Hranica medzi skutočným životom a životom na sociálnych sieťach sa však stiera a partia kamarátov musí bojovať nielen s cieľom vyhrať, ale aj uniknúť a prežiť.

#Followme, horor 2020

„Sociálne médiá nás menia všetkých. Keďže očakávania žiť energiou nabitý a dokonalý život sú čoraz intenzívnejšie, čo by sme boli ochotní urobiť s cieľom uspokojiť divákov? A keď si uvedomíme, že sme sa zmenili, ako sa zmeníme naspäť? A chceme?“ pýta sa režisér a scenárista Will Wernick. Dodáva, že prostredníctvom hlavného hrdinu chcel rozpovedať príbeh osoby, ktorá túži po pozornosti a dostáva ju vďaka možnostiam, ktoré súčasné technológie ponúkajú. Hororová snímka #FOLLOWME ukáže, kam až môžu podobné túžby človeka zaviesť. Do kín ju prinesie distribučná spoločnosť Continental film.

Únikové hry, čiže Escape Room

Vo svete sú mimoriadne populárne. Nevyžadujú si totiž pripojenie na internet, nútia účastníkov rozmýšľať, pohybovať sa a často nie sú náročné ani tak na priestor, či vybavenie, keďže si vystačia so starým, alebo dočasným zariadením. Aj pre samotných staviteľov a vymýšľačov môže ísť o zábavu a vášeň. Úlohou účastníkov hry je po uzatvorení v nejakej miestnosti, alebo v chodbách nájsť cestu von pomocou hádaniek, kľúčov, rôznych úloh, skladaním symbolov, preťahovaním predmetov cez skryté miesta. Skrátka hra na Indiana Jonesa, či iného dobrodruha. Na Slovensku máme únikových miestností niekoľko. Koncept je obľúbený po celom svete a všade má rôznu tematiku a úroveň.

Ohodnoťte článok post
Mohlo by zaujímať tiež:
Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.