Prečo je sérum také dôležité v každodennej starostlivosti o pleť?

Prečo je sérum také dôležité v každodennej starostlivosti o pleť?

Kým mnohé ženy nepoznajú využitie séra a neprikladajú mu veľký význam, čoraz viac rastie počet tých, ktoré si nevedia jeho účinky vynachváliť. V čom je však tento koncentrovaný prípravok taký špeciálny a prečo by ste mali zvážiť jeho zaradenie do vašej dennej rutiny?

Sérum

Starostlivosť o pleť je potrebné neustále prispôsobovať, potreby pokožky sa totiž pravidelne menia. Často súvisia s naším zdravím a celkovým spôsobom života, no výrazne vplýva na našu pleť aj striedanie ročných období. Pri týchto zmenách hrá dôležitú úlohu práve sérum, ktoré vďaka vyššej koncentrácii látok dokáže pleť oživiť vo všetkých možných ohľadoch a byť oveľa efektívnejším produktom než zvyšný rad kozmetiky.

Špecializovaná starostlivosť

Ak spoznáte priaznivé účinky séra, pri jednom type neskončíte. Existujú rôzne druhy a každý z nich má iný úžitok. Kým jeden má hydratovať, iný pleť rozžiari a nájdete aj také prípravky, čo sú účinnou prevenciou proti akné. Mať zdravší vzhľad pleti chceme všetci, skúste aj vy zaradiť sérum medzi produkty vašej dennej starostlivosti a spoznajte jeho kvality. Týmto elixírom totiž dokážete nielen rozjasniť pleť, vhodný výber séra stojí napríklad aj za vyhladením vrások či zmenšením pórov. Všetko závisí od zloženia a toho, čo chcete jeho aplikovaním docieliť.

Hĺbkové vyživenie

Práve vyššia koncentrácia aktívnych zložiek v sére sa výrazne podieľa na celkovom zlepšení pleti a výsledky je možné vidieť behom pár dní. Základom prípravku je olej alebo voda, pričom tie sú doplnené radom výživných látok ako napríklad vitamínov a minerálov. Toto zloženie je špecifické a zamerané na rôzne kožné problémy. Sérum navyše nezanecháva mastnotu a dokáže preniknúť hlboko do pokožky. Ak chcete maximalizovať jeho účinok, po aplikovaní séra siahnite aj po hydratačnom kréme.

Stačí len pár kvapiek denne a želané výsledky sa dostavia. Tento proces však nezrýchľujte vyšším dávkovaním, tým pokožke len uškodíte. Možno bude nejaký čas trvať, kým nájdete ten správny prípravok na vaše kožné problémy, pri výbere vám pomôže práve typ pleti. Toto sérum je posilou pre naše kožné bunky, z hľadiska výživy je totiž nezameniteľný. Iné krémy ani zďaleka nemôžu konkurovať jeho formule, nakoľko tie obsahujú len minimum aktívnych látok a nevyživujú pleť takto do hĺbky.

Pleti však okrem séra výrazne prospeje aj masáž tváre, krku a dekoltu. Tá so správnou voľbou oleja môže byť pre pokožku účinnou regeneráciou, hydratáciou alebo opäť tak potrebným vyživením. Zmiernenie napätia a opuchov tváre, podpora krvného obehu aj cirkulácie a účinná prevencia proti vráskam. Rad benefitov si vás jednoducho získa, masáž tváre je pritom úplne jednoduchá a postačí vám len pár minút.

Zdroj obrázka: dekazigzag / Shutterstock.com


Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.