ZN.SK
Charlieho Anjeli

Herečka Drew Barrymore, jej život a najlepšie filmy, kde hrala

Drew Barrymore je pre mnohých z filmových fanúšikov nezabudnuteľnou herečkou. Pamätáme si ju ako neskrotnú dračicu z Charlieho anjelov…

Drew Barrymore je pre mnohých z filmových fanúšikov nezabudnuteľnou herečkou. Pamätáme si ju ako neskrotnú dračicu z Charlieho anjelov (v trojici spolu s Cameron Diaz a Lucy Liu), ako historicky prvú obeť vraždiaceho neznámeho v maske z filmu Vreskot, ale aj krásnu detskú tvár, ktorá E.T. mimozemšťanovi priniesla kvetinu v kvetináči. Šokovala neopakovateľným stvárnením kanibalky v seriáli Santa Clarita Diet. Je veľkou osobnosťou Hollywoodu a mnohí herci chcú byť jej priatelia, alebo už sú. Je to jednoduché. V Hollywoode znamená jej meno veľa. Rovnako tak aj v mediálnom priestore.

Charlieho Anjeli

Jej top 10 najúspešnejších filmov

Hoci si ju vybavujeme v mnohých úlohách, v rámci zahraničných rebríčkov v rámci návštevnosti, tržieb, ohlasov a hodnotení vychádza táto desiatka ako tie naj.

  1. E.T. the Extra-Terrestrial (1982)
  2. Never Been Kissed (1999)
  3. Charlie’s Angels (2000)
  4. 50 First Dates (2004)
  5. Music and Lyrics (2007)
  6. He’s Just Not That Into You (2009)
  7. Going the Distance (2010)
  8. Big Miracle (2012)
  9. Blended (2014)
  10. Miss You Already (2015)

Život a kariéra Drew Barrymore

Drew Barrymore sa narodila 22. februára 1975 v Culver City v Kalifornii. Jej rodičia boli známi herci John Barrymore Jr. a Jaid Barrymore. Barrymoreovci boli v rámci mediálneho povedomia a úspechov slávnou hereckou rodinou, kde každý člen mal talent na divadelné umenie. Drew začala kariéru ako malé dieťa, keď sa objavila v reklame na sladkosti a krátkej úlohe v televíznej dráme Suddenly, Love.

Jej prvou filmovou úlohou v jej piatich rokoch bola úloha malej sestričky dvoch bratov v kultovom filme E.T. mimozemšťan režiséra Stevena Spielberga. Táto úloha ju okamžite preslávila a získala ocenenie Saturn Award za najlepšiu herečku. Po úspechu v E.T. sa objavila v ďalších filmoch, ako napríklad Podpaľačka (1984) podľa námetu Spethena Kinga, Irreconcilable Differences (1984) a Cat’s Eye (1985). V dospelosti prepadla drogám a alkoholu, ale v polovici 90. rokov sa jej závislostí podarilo zbaviť a pokračovala vo svojej úspešnej hereckej kariére.

Od deväťdesiatych rokov

Od tej doby sa objavila v mnohých úspešných filmoch vrátane Vreskot (1996) ako celkom prvá obeť tajomného vraha, The Wedding Singer (1998), Charlie’s Angels (2000), 50 First Dates (2004) a Music and Lyrics (2007). V roku 2010 sa objavila aj v romantickom filme Going the Distance. Na Netflixe prekvapila unikátnym seriálom Santa Clarita Diet s odvážnou tematikou neprístupnou mládeži. Okrem svojej hereckej kariéry Drew Barrymore produkovala a režírovala niekoľko filmov, vrátane Whip It (2009) a How to Be Single (2016). V roku 2020 začala moderovať svoju vlastnú talkshow The Drew Barrymore Show, vydáva vlastný magazín, napísala knihu a je aktívna na sociálnych sieťach.

Santa Clarita Diet, netflix

Drew Barrymore má dve deti a je aktívnou filantropkou. Venuje sa boju proti rakovine a podporuje ochranu zvierat a životného prostredia. Jej príbeh o osobnom raste a úspechu v showbiznise ju robí jednou z najobľúbenejších a najuznávanejších herečiek súčasnosti.

Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu