Hardcore Henry, ultra-akčný film inšpirovaný FPS PC hrami - Zaujímavé novinky ZN.SK

Hardcore Henry, ultra-akčný film inšpirovaný FPS PC hrami

Zobúdzaš sa oživený, tvoje ruky a nohy sú akousi spleťou obvodov a tvoje telo zvláda odrazu viac, ako bežný smrteľník. Do sveta živých ťa uvádza žena, ktorá k tebe pristupuje s láskou. Znamenáš pre ňu viac. Je tvoja žena. Keď o chvíľu do vedeckého labáku vtrhne ozbrojená banda žoldnierov, máš jedinú šancu uniknúť, počúvať stále neznámu krásku, ktorú v matných spomienkach priraďuješ k životu predtým… Pri úniku však o ňu prídeš. Si v neznámom meste, ničomu nerozumieš, každý ťa chce zabiť, len akýsi Jimmy vyzerá, že mu nejde o tvoj krk. Zatiaľ po tebe nevystrelil, takže bude na tvojej strane. Štartuje azda tá najakčnejšia akcia, aká vo filme doteraz bola. Môže za to osobitý štýl nakrúcania, miera efektnosti a akčnosti, postavy a tváre, ktoré si neviažete tak veľmi s inými úlohami.

Hardcore Henry

FPS od začiatku po koniec

Akcia, inšpirovaná počítačovými hrami hry v prvej osobe, takzvaného FPS (first person shooting), neutícha a neustále prináša situácie, ktoré by boli náročné pre akéhokoľvek filmára. Zhostili sa ich prevažne ruskí filmári, ktorí získali na film peniaze z internetu, podobne ako iný známy film s pokračovaním, fínsky Iron Sky. Hardcore Henry je nakrúcaný miestami výrazným rybím okom, aby sa do záberu zmestilo čo najviac. Tak ako v hrách, vidíte akciu stále z jedného pohľadu, dej pred hlavnou postavou a tento náročný štýl nakrúcania si film udržuje od začiatku po koniec.

Hardcore Henry, film

Hardcore Henry, film

Žáner: ultra akčný
Premiéra: 21. apríla 2016
Réžia: Ilja Najšuller
Hrajú: Sharlto Copley, Danila Kozlovskij, Haley Bennet, Andrej Dementěv, Svetlana Ustinova, Tim Roth

Film oplýva čiernym humorom, drsnými scénami, náhle prázdnymi nábojnicami, rozprúdenou krvou na všetky smery a nejakým tým výbuchom, aby reč nestála. Film nakrútený bez viazanosti na striktnú logiku a zaužívané pravidlá, idúci od začiatku celkom inou cestou a gradáciou. Primárne hlavne fanúšikovia počítačových hier budú štýl chápať. Na druhej strane zástancovia tradičnej filmovej tvorby a filmových tradícií budú mať v hlave miš-maš.

Hardcore Henry

Hardcore Henry

Hardcore Henry

Hardcore Henry

Film uvádza do kín Bontonfilm.


Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.