ZN.SK
Hardcore Henry, film

Hardcore Henry, ultra-akčný film inšpirovaný FPS PC hrami

Zobúdzaš sa oživený, tvoje ruky a nohy sú akousi spleťou obvodov a tvoje telo zvláda odrazu viac, ako bežný smrteľník. Prebúdzaš sa do pekelného sveta nabitého akciou a bojom. Vitaj v Hardcore Henry.

Zobúdzaš sa oživený, tvoje ruky a nohy sú akousi spleťou obvodov a tvoje telo zvláda odrazu viac, ako bežný smrteľník. Do sveta živých ťa uvádza žena, ktorá k tebe pristupuje s láskou. Znamenáš pre ňu viac. Je tvoja žena. Keď o chvíľu do vedeckého labáku vtrhne ozbrojená banda žoldnierov, máš jedinú šancu uniknúť, počúvať stále neznámu krásku, ktorú v matných spomienkach priraďuješ k životu predtým… Pri úniku však o ňu prídeš. Si v neznámom meste, ničomu nerozumieš, každý ťa chce zabiť, len akýsi Jimmy vyzerá, že mu nejde o tvoj krk. Zatiaľ po tebe nevystrelil, takže bude na tvojej strane. Štartuje azda tá najakčnejšia akcia, aká vo filme doteraz bola. Môže za to osobitý štýl nakrúcania, miera efektnosti a akčnosti, postavy a tváre, ktoré si neviažete tak veľmi s inými úlohami.

Hardcore Henry

FPS od začiatku po koniec

Akcia, inšpirovaná počítačovými hrami hry v prvej osobe, takzvaného FPS (first person shooting), neutícha a neustále prináša situácie, ktoré by boli náročné pre akéhokoľvek filmára. Zhostili sa ich prevažne ruskí filmári, ktorí získali na film peniaze z internetu, podobne ako iný známy film s pokračovaním, fínsky Iron Sky. Hardcore Henry je nakrúcaný miestami výrazným rybím okom, aby sa do záberu zmestilo čo najviac. Tak ako v hrách, vidíte akciu stále z jedného pohľadu, dej pred hlavnou postavou a tento náročný štýl nakrúcania si film udržuje od začiatku po koniec.

Hardcore Henry, film

Hardcore Henry, film

Žáner: ultra akčný
Premiéra: 21. apríla 2016
Réžia: Ilja Najšuller
Hrajú: Sharlto Copley, Danila Kozlovskij, Haley Bennet, Andrej Dementěv, Svetlana Ustinova, Tim Roth

Film oplýva čiernym humorom, drsnými scénami, náhle prázdnymi nábojnicami, rozprúdenou krvou na všetky smery a nejakým tým výbuchom, aby reč nestála. Film nakrútený bez viazanosti na striktnú logiku a zaužívané pravidlá, idúci od začiatku celkom inou cestou a gradáciou. Primárne hlavne fanúšikovia počítačových hier budú štýl chápať. Na druhej strane zástancovia tradičnej filmovej tvorby a filmových tradícií budú mať v hlave miš-maš.

Hardcore Henry

Hardcore Henry

Hardcore Henry

Hardcore Henry

Film uvádza do kín Bontonfilm.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu