ZN.SK
žralok

Egyptská Hurghada: útok žraloka a usmrtenie ženy z Rakúska

Útok žraloka v Egyptskom letovisku Hurghada je ojedinelou správou, ktorá prichádza v najhoršom možnom čase. V úvode letnej sezóny.

Obľúbené egyptské letovisko Hurghada sa aktuálne spája s útokom žraloka. Informácia, ktorá je schopná zdevastovať turizmus v najobľúbenejšej plážovej destinácii celej krajiny, je pomerne čerstvou správou, ktorú publikoval rakúsky Krone.at. 68 ročná dôchodkyňa z Rakúska, ktorá plávala v mori pri útoku okolo 2 metrového žraloka prišla o nohu, ruku. Udalosť mala viacero očitých svedkov. žene sa podarilo dostať na breh, avšak nakoniec zomrela pri prevoze do nemocnice. Udalosť otriasla nie len Hurghadou, ale aj turistami, ktorí cestu do Hurghady ešte len plánujú.

Znepokojivá informácia prichádza práve pred letnou sezónou, v jej úplnom úvode. Video, ktoré zachytil jeden zo svedkov, zobrazuje ženu s plutvami blízko brehu, obklopenú zakrvavenou vodou. (Video)

Červené more a útok žraloka zapôsobí na turizmus

Akýkoľvek útok, alebo ohrozenie dovolenkárov sa prenáša na nálady nakupujúcich zákazníkov v cestovných kanceláriách a pri výbere leteniek pri individuálnom nákupe. Tak tomu bolo pri teroristických útokoch, ako aj pri živelných pohromách, požiaroch a podobne. Útok žraloka nie je v rámci sveta ničím neobvyklým. Ako medializovaná správa však šokuje najmä polohou. Hurghada nepatrí medzi tradičné miesta výskytu žralokov, ktoré by boli schopné útočiť na ľudí. Táto správa môže zásadne ovplyvniť výber objednávku a voľbu destinácie. Taktiež môže spôsobiť pohyby cien v ponukách last minute. Útok sa odohral v miestach pre plavcov označenom bójkami. Nie teda na otvorenom mori. A hoci pani nebola bežným dovolenkárom, ale v Hurghade žila údajne dlhodobejšie, tieto detaily nevylučujú možné riziko.

Okrem toho: Suezský prieplav už celé desaťročia mení ekosystém a jedovaté perutíny sa z Červeného mora presunuli do mora Stredozemného. Priechodnosť Červeného mora môže výrazne ovplyvňovať migračné trasy morských živočíchov a tak je možné, že podobný útok určite nebol posledný.

Zdroj: https://www.krone.at/2749717

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu