ZN.SK
Antik televízia

Ako dostať skutočné televízne kanály do mobilu? Skúste AntikTV GO

Hoci sa hovorí, že v mobile môžete mať televíziu a dokonca sú na to aplikácie, veľmi ťažko sa hľadajú. Nakoniec zistíte, že je to len zbožné želanie mnohých. Ako naozaj chytiť televízny signál do mobilu? Skúste to takto.

Hoci sa hovorí, že v mobile môžete mať televíziu a dokonca sú na to aplikácie, veľmi ťažko sa hľadajú. Nakoniec zistíte, že je to len zbožné želanie mnohých. Pretože aj príjem televíznych kanálov má svoje obmedzenia a v prvom rade potrebujete poskytovateľa. Nájsť televízny príjem kanálov cez internet priamo do mobilu môžete nájsť pomocou niektorých menších aplikácií a dostanete doň nakoniec len určité programy a relácie. Niečo iné je skutočná televízia v mobile, tablete, či aj v počítači. Vyskúšali sme si televíziu cez aplikáciu AntikTV GO, ktorá sa dá premiestniť s vašim účtom pokojne aj na počítač.

Antik televízia

Len ten musí mať aspoň systém Windows 8.1 či 10. Je možno nakoniec tým vytúženým riešením ako sa zbaviť nedokonalostí každej inej aplikácie a mať kompletne telku aj s archívom a programom v mobile. Bez preháňania a manipulovania mienky je možné povedať, že s ničím zásadným záporným sa nestretnete. Možno ak len s tým, že sledovanie kanálov cez internet je stále spojené s čerpaním dát a neobmedzený internet na Slovensku naozaj stále nemá hocikto.

Aplikácia je hneď pripravená

Inštalácia a vyskúšanie je bezplatné. Za niekoľko voľných minút máte možnosť zistiť, či je to pre vás, alebo nie. Jasná prehľadná aplikácia po spustení zobrazí zoznam kanálov, ale tiež zoznam rádií, v podstate akékoľvek rádiu na Slovensku. Dôležité sú ale kanály, keďže rádiá si vieme dostať do mobilu aj inak. Všetky významné slovenské a nimi to nekončí. Hlavne veľké množstvo regionálnych televízií, až sa divíte, že na malom Slovensku naozaj máme desiatky a desiatky televízií. Spustenie živého vysielania je možné v troch kvalitách, zvuk je v každej dostačujúci a dobrý. Po inštalácií na tablete a na počítači je v podstate v domácom prostredí bežného internetového pripojenia napríklad cez WIFI možné využívať toto riešenie ako normálnu televíziu v pokojne aj v najvyššej kvalite.

Antik televízia v mobile

Bezplatná aplikácia sa dá stiahnuť pre iOS na Apple Store, pre Android na Play.google.com ale napríklad aj v markete v rozhraní Windows, stále rovnako pod názvom AntikTV GO. Inštalácia je prekvapivo rýchla. Bez úhrady paušálu máte obmedzený počet minút. No keď si zaplatíte za niečo viac ako 7 eur obdobie troch mesiacov, čo je cena dnešného kina, aktivuje sa na celé tri mesiace, ale pokojne aj pri väčšej platbe aj iné obdobie, dostupnosť plnej aplikácie.

Aplikácia po aktivovaní / úhrade

Po úhrade je to stále tá istá aplikácia, no bez obmedzenia. Nemáte žiadne obmedzenie. Ani toho, koľko sledujete a čo sledujete, a neobmedzujú vás ani žánre. Kanály pre dospelých sú chránené rodičovským zámkom, ten si nastavíte vy sám pre prípad, že by po mobile siahlo dieťa a chcelo sa priučiť niečomu neznámemu. Neobmedzuje vás dĺžka sledovaného programu a siahnuť môžete buď po televíznom programe, či archíve starom posledných 10 dní pre všetky najsledovanejšie stanice, vrátane tých najkľúčovejších. To isté je aj v prípade bezplatnej aplikácie, no s tým rozdielom, že bez limitov.

Antik televízia v mobile

Uhrádzanie je ľahšie a využitie neobmedzené

Pred časom sa uhrádzanie dalo realizovať cez moj.antik.sk rozhranie stránok a platbou online. Po novom nájdete aj dobíjacie kupóny v sieti elektropredajní Nay. V našom prípade sme si vyskúšali tento typ televízie v rámci utorka a stredy niekoľko krát na rôznych miestach. Tak napríklad pri ceste do práce v prostriedkoch MHD, so slúchadlami, či bez slúchadiel. Kým nikto okolo netuší, čo práve odznieva v správach, večer som bol azda jediný, čo si na pešej zóne všimol varovanie pred konkrétnou chemikáliou v predaji. Ale situácií môže byť aj nespočetne veľa v rôznych iných sférach. Napríklad sledovanie zápasov tam, kde by ste inak nič nepozreli, viete si pozrieť žrebovanie športky zo záznamu, pozrieť, čo vôbec zaznelo, či dopozerať pri ceste niekam film, pri ktorom ste včera zaspali. Áno, sú to situácie, ktoré je možné vymýšľať do nekonečna a hovoriť o nich ako o výhodách toho, mať vôbec v mobile televíziu. Je to však hlavne riešenie pre tých, čo potrebujú mať tento druh zábavy v mobile, napríklad aj preto, že bežný televízor momentálne nemajú, alebo nestíhajú nejaký seriál? Potreby sú na každom individuálne.

Aj zo zvedavosti sme sa pustili do sledovania fungovania a zhodnotenia, čo vôbec táto aplikácia prináša. Bezplatná televízia v mobile je totiž utrpenie a hoci sa na niečo také hrá mnoho aplikácií, nie je to pravda a nejde o to, o čo máte naozaj záujem. Televízia napasovaná do rozhrania konkrétne pre vás so živým prenosom a archívom plus k tomu programom, je však v prípade AntikTV GO slušné riešenie. Antik pochádza z Košíc, ale aj v Senci si s aplikáciou pokojne môžete pozrieť čokoľvek. Televízia sa prenáša cez internet, čiže ak na chate bez elektriny hlboko v horách chytím internetový signál, môžem si pozrieť posledný diel Búrlivého vína. Ale to sa nestane. Jednak pre obsah seriálu a jednak pre ležatú osmičku pri údaji o jeho poslednom diely.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu