ZN.SK
kresbičky detí v meste Hamm identifikovali vodičku z nehody

Cez kresbičky 6 r. detí identifikovali vodičku, ktorá prerazila závory

Polícia v nemeckom meste Hamm vyriešila prípad pomocou kresbičky detí. Štyri deti boli o 08:40 ráno dňa 1. novembra na priechode, keď mali zelenú. Neprešli…

Polícia v nemeckom meste Hamm vyriešila prípad pomocou kresbičky detí. Štyri deti boli o 08:40 ráno dňa 1. novembra na priechode, keď mali zelenú. Neprešli však ďalej pre čierne vozidlo, ktoré sa nebezpečne blížilo k nim. Boli svedkom ako žena prerazila závory na ceste a utiekla z miesta činu. Keď sa deti podelili s pani učiteľkou, čo videli, požiadala ich, aby to nakreslili. Vďaka obrázkom celej situácie a nakreslení ženy potom mohli polícii poskytnúť štyri kresbičky s páchateľkou a jej autom. Vďaka tomu, že kresbičky detí zaznamenali trestný čin a niekoľko detailov, mala polícia v rukách aspoň nejaké svedectvo.

kresbičky detí v meste Hamm identifikovali vodičku z nehody

Kresbičky detí ako pomoc pri policajnom vyšetrovaní

Snímky zverejnila polícia na Facebooku, kde zaujala verejnosť. Vodičku sa však naozaj podarilo identifikovať. Deti si tak vyslúžili pochvalu a kuriózny prípad pobavil v súčasnej zložitej dobe ako kuriózna zaujímavosť. Informáciu polícia zverejnila na svojom Facebooku.

Zdroj: https://hamm.polizei.nrw/ a Facebook: https://www.facebook.com/Polizei.NRW.HAM/

V krátkosti o meste Hamm

Hamm je mesto v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko. Pre obyvateľstvo necelých dvoch stoviek tisíc obyvateľov ide o veľkomesto. Významné je ako železničný dopravný uzol, z cudzincov majú najväčšie zastúpenie Turci, Poliaci a obyvatelia balkánskych krajín. Azda najfotografovanejšou pamiatkou je zámok Schloss Heessen. Za zmienku však stojí aj neopakovateľná budova hlavnej stanice, Kostol Sv. Juraja, alebo Hidnuistický chrám Sri Kamadchi Ampal na ulici Siegenbeckstraße.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu