ZN.SK

Československá Superstar 8. 11. a filmový finálový večer

Druhý finálový večer Československej Superstar sa niesol v znamení filmových piesní. Porota mala možnosť využiť divokú kartu a zachrániť niekoho…

Druhý finálový večer Československej Superstar sa niesol v znamení filmových piesní. Porota mala možnosť využiť divokú kartu a zachrániť niekoho z finalistov z prípadného vypadnutia. Večer odštartovala trojica chlapcov s piesňou Roya Orbinsona, Pretty Woman. Nešlo to príliš ani jednému z nich, vonkoncom nie favoritovi Slepčíkovi. Celý večer prerývalo neskutočné množstvo reklamy, pred každým súťažiacim sa objavili ostatní súťažiaci, ktorí mali predviesť, či skôr parodovať konkrétneho súťažiaceho.

Po speve každý z nich putoval do kresla k rodičom a ďalším blízkym na krátky rozhovor. A aby nebolo málo, pridajme si do predstavy ešte viac reklamy a „čo že je to päťdesiatka“ reklám na začiatok aj koniec reklamného bloku.

Veronika Danišová a pieseň z Ľadového Kráľovstva

Veronika Danišová spievala ako prvá sólistka úvodnú pieseň z animovaného filmu Frozen, u nás známeho Ľadové kráľovstvo. Originál od Dany Lovato, hviezdy z Disney Channel, bol prespievaný do viacerých jazykových verzií podľa dabingu filmu. Na scéne mala päticu bubeníkov a aj snehuliakov. Veronika s veľmi peknými vlasmi, šatami aj celkovo tematickou úpravou, zaujala pekným spevom, ktorý uchádzal len minimálne. Mimochodom jej úspech, schudnutie a získanie štíhlosti sa stal vyhľadávaným spojením. Dokázala motivovať nemalý počet ľudí, vidíme to na číslach.

Štepán Urban a Allelujah

Štepán Urban zaspieval skladbu Allelujah od Leonarda Cohena. Spomínal sa film Shrek, hoci každý, čo poznal skladbu oveľa skôr, Shreka vidieť nepotreboval. Štepánovi to však šlo, nech už sa jeho verzia podobala a ktorúkoľvek z aktuálne možno milióna verzii mimoriadne úspešnej skladby. Miestami vibračný a mierne utrasený, bavil najviac určite Kláru, ktorá pripomínala postavu zo Star Treku a spievala si spolu s ním.

Pavol Kovaliček a úvodná skladba z Armageddonu

Pavlovi to žiaľ nesedelo už na začiatku. Kým nehralo veľa hudobných nástrojov bolo výrazne počuť jeho netrafený tón, a to nie jeden. Hudba tiež stála pri tejto skladbe za nič. Pavlovi napriek veľkej snahe nešlo viacero tónov. Druhá polovica bola o niečo lepšia. Originál od Aerosmith od Stevena Tylera však mal niektoré časti, ktoré sú doslova chuťovkami pre fanúšikov kapely. Škoda, chýbali. Marta Jandová si jednu takúto časť zaspievala aspoň pre seba, lebo Pavol vtedy odpočíval.

Dalibor Slepčík a Do Věží Waldemara Matušku

S prvou českou piesňou večera sa predstavil detský hlas Dalibora Slepčíka. Hneď prvú chybu postrehol sám. Nie veľmi istý spev pripomínal dievčenský spev. Vlastne túto myšlienku vnukol jeden člen rodiny, ktorý nesledujúc dianie v TV poznamenal „ktoré dievča to spieva teraz?“.

Barbora Hazuchová a Skyfall od Adele

Jedna z najznámejších skladieb k filmu tajného agenta jej veličenstva pochádza od Adele. Barbore nniektoré časti tejto skladby šli výborne. Iné nie. Podarilo sa jej niekoľko náročnejších prvkov, stále si však držala pravidelnosť miest, kde jej to nešlo tak dobre. Vyzerala však výborne. Na pódiu schytala najviac plyšákov dovtedy.

Sabina Slepčíková a Roxette

Skladba z filmu Pretty Woman mala pôvodne celkom inú energiu aj tempo, no Sabina ju zaspievala trochu inak. Menej istejšie, menej rázne, viac amatérsky až dievčensky. Úplný záver skladby bol zaspievaný výborne. Inak sa Sabine nepodaril žiaden svetaborný výkon a Roxette žiaľ nie je pre dnešných mladých lákavým interpretom (súrodenecké duo zo Švédska známe v 90 rokoch).

Aj porota nakoniec zhodnotila, že to nebolo nič poriadne. Paľo Habera sa jej možno dotkol tým, že spomenul v rámci diskusie, ktorá ju posielala na týždeň s Harleyákmi, aby sa nevrátila s ešte ďalším dieťaťom, keďže už jedno má. Reakcia jej rodičov tiež nebola v tom momente nadšená, pohotová kamera vtedy ihneď smerovala na rodičov.

Emma Drobná a Čerešne

Na výkon Emmy Drobnej čakal jej početný fanklub asi najviac. Čerešne boli od Hany Hegerovej, boli od Zuzany Kronerovej, svoju verziu mala aj Zuzana Smatanová, no ďalší originál je od Emmy Drobnej. Nádherný spev, takmer akoby bola profesionálom na vlastnom koncerte. Dvojzmyselná skladba neopísateľnej hodnoty sa v podaní Emmy Drobnej dostala do perfektnej verzie s osobitnými prvkami a úpravami, ktoré z nej robia originál. S jej hlasom a doplnkami, aké vie len ona, šlo o polahodenie uchu.

V skutku dokázala opäť schovať všetkých spolufinalistov do vrecka. V publiku ticho, veď všetci si vychutnávali skladbu. Porota má možnosť využiť Divokú kartu a pri dospievaní jej „tárararidá“ som si dovolil dúfať, že sa tak pri nej stane. Nakoniec sa nestalo a stane sa tak zrejme v niektorom z budúcich kôl. Jedno je isté, túto verziu Čerešní bude od zajtra mnoho ľudí hľadať na Youtube a ako inak, ani Markíza a ani Nova sa o to nepostarajú a preto sa naštartuje pirátsky spôsob jej získavania.

Superstar poriadne ponaťahovaná…

Zaujímavé je, že Superstar poriadne ponaťahovaná reklamami na „päťdesiatku“, trápnu reklamu na tvrdý chlast a rôzne prípravky na zlepšenie imunity a zbavenie sa chrípky, prinpútia množstvo detí pred zajtrajšou školou ponocovať do neskorých hodín len aby si mohli pozrieť vyhodnotenie. Cieľová skupina Superstar sú práve mladí, ktorí by už za normálnych okolností dávno spali. Po Emme nasledovala dlhá reklama a Emma znova nastúpila na pódium už v celej štvorici dievčat, pretože spoločne spievali skladbu z filmu Veľký Gatsby. Zaujímavosťou je, že spievali všetky štyri a šlo im to excelentne výborne všetkým štyrom bez rozdielu a bez chýb. Po nich prišli na scénu No Name.

Kto nakoniec vypadol?

Kto vypadol v Superstar 8. novembra 2015? Šou opustila Barbora Hazuchová spievajúca Skyfall. Skôr ako sme sa dozvedeli výsledky sa Paľo ospravedlnil Sabine za zle trafený žart. Nakoniec sa veľmi rýchlo celá šou s divákmi rozlúčila a bol koniec. Dobrú noc.

Komu posielať hlas a na aké číslo?
Emma Drobná, SMS – STAR 1
Sabina Slepčíková, SMS – STAR 3
Pavol Kovaliček, SMS – STAR 4
Barbora Hazuchová, SMS – STAR 5
Štepán Urban, SMS – STAR 6
Veronika Danišová, SMS – STAR 7
Dalibor Slepčík, SMS – STAR 8
Zo Slovenska na číslo 9061113. Pozor, platné len počas vysielania.

Mohlo by zaujímať tiež:

ZN.SK

Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu