Recenzia: Návrat knižky O Štoplíkovi, kým do školy nechodil

Recenzia: Návrat knižky O Štoplíkovi, kým do školy nechodil

Postavička Štoplíka už očarila celé generácie. Zrodil sa pred viac ako 60-timi rokmi. Pre mnohých je Štoplík symbolom detstva a určite nejeden čitateľ privíta s radosťou dotlač tejto knihy vo vydavateľstve Slovart. Tento korkový panáčik, ktorý vyskočil z hrdla fľaše, sa zrazu ocitá vo svete, ktorý je pre neho nepoznaným miestom, kde je všetko zaujímavé, no kde na neho číha aj mnoho nástrah, keďže o jeho fungovaní toho veľa nevie.

o štoplíkovi, kniha Slovart

Štoplík

Štoplík je postava, ktorú si detskí čitatelia obľúbia hneď od začiatku. Z obyčajného korkového štopľa sa zrazu stáva živá bytosť oblečená do modrých nohavičiek, pásikavého trička a námorníckej čiapky.

Svojou bezprostrednosťou často vyvolá pri čítaní milý pocit alebo svojich poslucháčov rozosmeje. Na potulke svetom zažíva veselé dobrodružstvá a zoznamuje sa s vecami, ktoré doň patria, ale aj so zvieratkami, hračkami  a ľuďmi, s ktorými zažíva veľa zaujímavých okamihov, a samozrejme, mnoho z nich je úsmevných.

Ilustrácie

Knihu farbisto zdobia krásne ilustrácie slovenskej ilustrátorky a karikaturistky Boženy Plocháňovej – Hajdučíkovej, ktoré v knihe vytvárajú milú atmosféru a spolu s príbehom vás prenesú niekoľko rokov späť. Deti na nich môžu vidieť Štoplíka, ich predstavy nadobudnú reálnu podobu, Štoplík je na nich zachytený v rôznych okamihoch, ktoré zažíva, takže vo vás neraz vyvolajú aj úsmev na tvári.

Vrátenie sa v čase

Kniha ponúka rozprávku, s ktorou sa vrátite v čase. Je to o čosi iný typ rozprávky, aká vychádza dnes, najviac je to cítiť na jazyku a ilustráciách. Musíme však konštatovať, že rozprávka je jednoznačne nadčasová a rovnako zaujme deti aj dnes.

Zhrnutie o knihe

31 rozprávok v knihe ponúkne Štoplíkove dobrodružné zážitky, keď si nájde kamarátov, navštevuje škôlku, ide na výlet do Tatier, deťom v škôlke popletie rozprávky, nechtiac vyvolá spory, stratí sa v horských jazerách a mnoho ďalších. Príbehy v knihe sú krátke, ideálne na večerné čítanie. Potešia, zabavia, pohladia detskú dušu.

Informácie o knihe O Štoplíkovi, kým do školy nechodil:

  • Autor: Hana Ponická
  • Jazyk: slovenský
  • Väzba: tvrdá
  • Vydavateľstvo: Slovart
  • Počet strán: 144
  • Formát: 165 x 230 mm
  • ISBN: 9788055657929
  • Rok vydania: 2023
  • Kúpite na: bux.skmartinus.sk
Ohodnoťte článok post
Mohlo by zaujímať tiež: