ZN.SK
Antistresové maľovanky

Antistresové maľovanky pre dospelých sú hitom, až príliš

V druhej polovici roka 2015 sa na trhu začali objavovať maľovánky, alebo ak chcete vymaľovánky prekvapivo nevenované primárne deťom…

V druhej polovici roka 2015 sa na trhu začali objavovať maľovánky, alebo ak chcete vymaľovánky prekvapivo nevenované primárne deťom. V setoch s pastelkami, či len tak ako celá kniha plná bielych strán s čiernymi obrysmi, sa objavila zatiaľ len v pár vydavateľstvách ako hit, od ktorého zrejme nie každý čakal taký úspech. Pred Vianocami a na Bibliotéke 2015 sa už našlo niekoľko ľudí, ktorí začali tento trend objavovať a od Vianoc sa už dá hovoriť o mánii.

Antistresové maľovanky

Čo môžete čakať od antistresových maľovaniek?

Antistresové omaľovánky pôvodne nemali nejaké jasné tvary, obmedzovali sa na zložité komplikované podrobné obrazce a mandaly. Práve v tom tkvie tajomstvo odbúravania stresu. Veľmi podrobné obrazce, ktoré si vyfarbíte podľa seba, si žiadajú niekedy aj celý deň, kým ich vyfarbíte. Kresba a vôbec práca s rukami a farbami má mimoriadne dobré účinky na psychiku človeka. Maľbe sa venujú v rámci terapie aj renomované inštitúty. Omaľovanky sú jednoduchšie najmä v tom, že tvar máte daný. Na vás je voľba farby a udržanie tvarov. Z čiernobieleho obrazu sa len vďaka vám vytvára svet plný farieb. Do zdanlivo smutného priestoru dávate život a takto nejako to berie aj vaše podvedomie. Ideálne sú preto aj pre ľudí, ktorí sa vyhýbajú kresleniu pre slabú sebadôveru a aj preto, ako sami tvrdia, že nevedia nakresliť ani presný kruh.

Antistresové maľovanky sú už všade

Dnes po nich siahajú aj malé vydavateľstvá a objavujú sa už aj ako prílohy bežných periodík podobne, ako bývali kedysi krížovky a sudoku. Môžeme očakávať, že časopisov s maľovankami ešte pribudne niekoľko, no bublina môže veľmi rýchlo spľasnúť. Doba je dnes predsa len uponáhľaná a hoci všetci tí, ktorým zábava s maľovankami priniesla pozitívne účinky, po nich môžu naďalej siahnuť, môžu po čase presedlať na kvalitné a precízne publikácie. Pravdou je, že medzi rôznymi maľovankami môžeme nájsť aj také, ktoré nie sú typickými antistresovými. Tie pravé poznáte podľa toho, že nemusia dávať jasný tvar, no sú precízne a autor sa s nimi aj trochu natrápil pred ich publikovaním.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu