ZN.SK
Američania údajne o borovičke, borovička z borovice

„Americká televízia“ o borovičke: čierne pálenice a vysoká spotreba borovíc

Na Facebook sa dostalo video, údajne z amerických správ, kde americkí reportéri informujú americký ľud a svet o Slovensku a o borovičke.

Na Facebook sa dostalo video, údajne z amerických správ, kde americkí reportéri informujú americký ľud a svet o Slovensku a o borovičke. Vykresľuje Slovensko ako veľkého konzumenta borovičky. Dokonca tak výrazného, že Slováci vytínajú obrovské množstvo borovíc na jej výrobu a že aj v bežných domácnostiach fungujú čierne pálenice, ktoré borovičku pália doma z dostupných surovín – vyťažených stromov a teda mohutným odlesňovaním. Video veľmi rýchlo vyvolalo vlnu pobúrenia Slovákov, najmä tých, ktorí reagujú na všetko, čo sa týka Američanov a ich možnej neodbornosti, či neznalosti. Nuž a to je dôvod, prečo sme v prvej vete napísali toľko rovnakých prídavných mien s americkou národnosťou. Ide o poriadny výstrelok a srandu, ktorú však mnohí zobrali smrteľne vážne.

Američania údajne o borovičke, borovička z borovice

It was joke, čiže bol to len virálny žart o borovičke

Celé je to len žart, ktorý má za následok spropagovať borovičku. Práve takto sa robí marketing. Aj za cenu, že sa video dostane do zahraničia a pochopia ho niektorí ľudia naozaj nesprávne, nie sme na tom s odlesňovaním až tak zle, ako sa vo videu tvrdí. A ani nie s alkoholizmom, či spotrebou borovičky. Výbornou angličtinou však celé video, vrátane všetkej televíznej grafiky, pôsobí naozaj dôveryhodne.

Američania údajne o borovičke, borovička z borovice

Niet sa čo diviť, že toľko milovníkov konšpirácií a prorusky orientovaní odporcovia všetkého amerického okamžite vyskočili od zlosti zo stoličky. Zámer videa sa podaril. Výsledkom sú tisíce zdieľaní a niektorí naštvaní Slováci, v ktorých možno aj v tejto chvíli vrie žlč. Ešte šťastie, že viac ich je pobavených a tých, ktorí vedia čítať medzi riadkami. Len postupne niektoré obzvlášť zábavné komentáre ich autori zmazali, nech nevyzerajú v zástupe príspevkov naozaj zvláštne. Tie najzábavnejšie nepochopenia a komentáre sú už dávno zo stránok zmazané samotnými pisateľmi. No stále sa dá nájsť zopár názorov…

Komentáre borovička

Že autorom je samotná Facebook stránka, kde video je zavesené – respektíve liehovar vyrábajúci borovičku, je jasné už len z toho dôvodu, že je v poslednom čase propagátorom borovičky v angličtine aj v zahraničí. Zároveň premyslene blokuje vešanie videa na iné stránky, čím ich núti smerovať na originál. Tak ako teraz. Video sa dá pozrieť len na tomto odkaze.

Malé objasnenie:

  • Vzhľadom na mieru čudovania sa, prečo je toľko pobavených, alebo tiež naštvaných ľudí, stále treba niektorým ľuďom vysvetliť, že borovička nemá názov po borovici, ale po borievkach, tých malých bobuľkách.
  • Samotný hlavný aktér je profesionálny americký herec a komentátor, zároveň spisovateľ a fotograf Michael-John Wolfe
  • Informácie o hercovom pôsobení aj na imdb.com
Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu