ZN.SK
Mara Salvatrucha, denis

Zločinecké organizácie sveta: Mara Salvatrucha (MS-13), USA

Pri prehľade zločineckých organizácií sveta zaujme Mara Salvatrucha svojim názvom, neobyčajným označením MS-13, ale najmä svojou činnosťou…

Od počiatkov ľudstva tu boli tí, ktorí vytvárali pravidlá, tí ktorí ich dodržiavali a taktiež tí, ktorí profitovali na ich obchádzaní. Pri prehľade zločineckých organizácií sveta zaujme Mara Salvatrucha svojim názvom, neobyčajným označením MS-13, ale najmä svojou činnosťou. Táto organizovaná skupina je jeden z najnásilnejších drogových gangov súčasnosti. Korene tohto gangu siahajú k roku 1980 a to v Los Angeles. MS-13 začal rásť a kontroluje územia v USA, Kanade, Mexiku ako aj centrálnej Amerike.

Mara Salvatrucha, denis

foto: fbi.gov

Najväčšie množstvo gangstrov môžete stretnúť v El Salvadore. Členovia gangu, sú charakteristickí tetovaním úplne na všetkých častiach tela. V súčasnosti sa k tejto skupine hlási okolo 70 000 členov, čo Maru Salvatruchu robí jedným z najväčších gangov všetkých čias.

Mara Salvatrucha – Drogy a zbrane v popredí

Trestná činnosť, ktorú vykonávajú je distribúcia drog, predaj zbraní, nájomné vraždy, obchod s ľuďmi a veľa ďalších, o ktorých sa možno ani nedozvieme. S MS-13 sa naozaj nezahráva, vedia ako sladko chutí pomsta.

Pojem rukojemník pre nich neexistuje a neberú ohľad na ženy ani deti. Ak by si patril medzi rad ich obetí, si bezpochyby rozsekaný mačetami. Gang je často spájaný aj k satanistickým praktikám, ktorému svedčí aj heslo: „kill, rape, control“ („zabiť, znásilniť, ovládať“). Najväčším znepriateleným gangom pre Maru Salvatruchu je 18 street gang. Donald Trump prisľúbil, že tento gang vymetie z USA. Ťažko povedať, ako je v tomto pláne ďaleko.

Pripravil Denis Dufala

Mohlo by zaujímať tiež:

ZN.SK

Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.

Inzercia
Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu