Zločinecké organizácie sveta: Mara Salvatrucha (MS-13), USA

Zločinecké organizácie sveta: Mara Salvatrucha (MS-13), USA

Od počiatkov ľudstva tu boli tí, ktorí vytvárali pravidlá, tí ktorí ich dodržiavali a taktiež tí, ktorí profitovali na ich obchádzaní. Pri prehľade zločineckých organizácií sveta zaujme Mara Salvatrucha svojim názvom, neobyčajným označením MS-13, ale najmä svojou činnosťou. Táto organizovaná skupina je jeden z najnásilnejších drogových gangov súčasnosti. Korene tohto gangu siahajú k roku 1980 a to v Los Angeles. MS-13 začal rásť a kontroluje územia v USA, Kanade, Mexiku ako aj centrálnej Amerike.

Mara Salvatrucha, denis

foto: fbi.gov

Najväčšie množstvo gangstrov môžete stretnúť v El Salvadore. Členovia gangu, sú charakteristickí tetovaním úplne na všetkých častiach tela. V súčasnosti sa k tejto skupine hlási okolo 70 000 členov, čo Maru Salvatruchu robí jedným z najväčších gangov všetkých čias.

Mara Salvatrucha – Drogy a zbrane v popredí

Trestná činnosť, ktorú vykonávajú je distribúcia drog, predaj zbraní, nájomné vraždy, obchod s ľuďmi a veľa ďalších, o ktorých sa možno ani nedozvieme. S MS-13 sa naozaj nezahráva, vedia ako sladko chutí pomsta.

Pojem rukojemník pre nich neexistuje a neberú ohľad na ženy ani deti. Ak by si patril medzi rad ich obetí, si bezpochyby rozsekaný mačetami. Gang je často spájaný aj k satanistickým praktikám, ktorému svedčí aj heslo: „kill, rape, control“ („zabiť, znásilniť, ovládať“). Najväčším znepriateleným gangom pre Maru Salvatruchu je 18 street gang. Donald Trump prisľúbil, že tento gang vymetie z USA. Ťažko povedať, ako je v tomto pláne ďaleko.

5/5 - (1 vote)

Denis Napĺňa ma cestovanie, spoznávanie nových kultúr a ľudí. Veľmi sa vyžívam v tvorení nových vecí. Písanie je pre mňa uvoľnenie, relax akýsi únik z reality. Jedného dňa sa chcem stať reportérom bez hraníc a byť váženým novinárom.