ZN.SK
Ladislav Kurnota výrobca drevených hračiek a požiar

Ladislav vyrábal drevené hračky a živil tým rodinu. Jeho dielňa teraz vyhorela

Ladislav Kurnota z Liptovskej Lužnej je výrobcom drevených hračiek. V jeho neľahkej situácii, na invalidnom dôchodku, s autistickou dcérou ho pred Vianocam

Ladislav Kurnota z Liptovskej Lužnej je výrobcom drevených hračiek. V jeho neľahkej situácii, na invalidnom dôchodku a s autistickou dcérou ho pred tohtoročnými Vianocami postihlo nešťastie, ktoré ovplyvní aj darčeky mnohých detí pod stromčekom. Dielňa, v ktorej niekoľko rokov vznikali rôznorodé drevené hračky, drevené kolísky, hojdacie koníky, drevené interiérové dekorácie a podobne, pohltili plamene. Zhoreli v nich všetky stroje, ako aj pripravené výrobky na dokončenie a predaj. O ňom ako výrobcovi drevených ekologických hračiek však nemožno hovoriť v minulom čase. Napriek pádu na úplné dno sa nevzdáva.

Ladislav Kurnota výrobca drevených hračiek a požiar

Facebook a pár zachránených kúskov na predaj

Výrobca vianočných ozdôb a hračiek z dreva dokázal svoju prácou v dielni za každého počasia zaistiť prežitie vlastnej rodiny. Pre podmienky v akých býva a neľahkú situáciu, ktorá si žiada investície do liekov a rehabilitácií, bol viac menej prinútený pracovať viac, ale aj investovať. Dnes na jeho Facebooku nájdete aj prosbu o pomoc adresovanú ľuďom. Mnohí sa pritom naozaj rozhodli nezištne pomôcť a pridávajú sa postupne ďalší. Ponúkajú drevo, iní zase pomoc pri odvoze ponúkaného materiálu a strojov. Pán Ladislav prišiel o celé vybavenie, ktoré nemal poistené. Aj to vytvára tému pre príspevky venované podceneniu spaľujúceho živlu, k čomu žiaľ existuje aj pohľad nákladov na poistku a podmienky s ktorými nejedna dielňa počíta a s ktorými dúfa, že sa nestretne.

Ladislav Kurnota výrobca drevených hračiek a požiar

Pán Ladislav neprišiel o všetky svoje výrobky. Len vďaka tomu, že sa pripravoval na jedno podujatie, nachystal niekoľko na predaj pripravených hračiek do domu ešte pred požiarom. Tie tak zostali uchránené pred plameňmi a momentálne sú v ponuke priamo na Facebooku zručného majstra.

zdroj: https://www.facebook.com/Lackovehracky/

kontakt na predajcu hračiek:
Telefón: 0918649854
Email: lackovehracky30@azet.sk
Adresa: Liptovská Lúžna 486, 03472

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu