ZN.SK
Telefonovanie, muž telefonuje

Banky a nákupné centrá v žilinskom kraji zatvorené pre nahlásenie bomby

Nahlásenie bomby v Žiline ochromilo nákupné centrá. Páchateľ zrejme neupresnil, v ktorom meste, pretože uzávery sú hlásené aj na Kysuciach.

Neznámy páchateľ dnes ako anonym oznámil bombu v banke. Pozabudol však oznámiť dôležitý údaj, v akej banke a v ktorom meste. Odštartoval tak policajné manévre naprieč Žilinským krajom. Do pozoru postavil viacero okresov a keďže nahlásenie bomby sa nikdy neberie na ľahkú mieru a pyrotechnikov je na takýto prieskum veľmi málo, pôjde o mimoriadne náklady a komplikované manévre. 9. júla 2022 sa na Kysuciach v Žiline a Martine uzatvorilo niekoľko nákupných centier práve v súvislosti s nahlásením bomby. Predovšetkým ide o Prima banku a Tatra banku. Ako je možné, že výber sa obmedzil len na tieto dve banky, zatiaľ nebolo nikde spresnené.

Telefonovanie, muž telefonuje

Väčšina bánk je v sobotu dostupná len v rámci doobednajších hodín a tak sa ich nemuseli dotknúť policajné preventívne kontroly. Najmä nedostupnosť takýchto pracovísk sa nemuselo dotknúť klientov.

Sobotné banky najmä tie v nákupných centrách

Sobotná prevádzka bánk sa týka predovšetkým tých v nákupných centrách. Ľudia odchádzajúci na nákupy do žilinských nákupných centier sa tak stretli s opáskovanými priestormi a policajnými manévrami. Nepodceňovanie situácie, napriek tomu, že mohlo ísť o zlý vtip, sa dotklo množstva prevádzok, predajní a celých nákupných centier. To môže spôsobiť straty na tržbách, ale aj početnú nespokojnosť, ktorá rozvírila komentáre na sociálnych sieťach. V prípade dopátrania páchateľa je tak pokojne možné, že si zavaril nie len vo veci poplašnej správy a bude splácať cenu všetkých manévrov, kontrol a opatrení na vypátranie a zneškodnenie možných bômb.

Nahlásenie bomby je vážny trestný čin. Bez srandy

Za vedomé šírenie poplašnej správy o neexistujúcej hrozbe a spôsobenie ďalších nákladov hrozí odňatia slobody na jeden až päť rokov, prípadne viac za ďalšie škody. Počet telefónnych búdok sa radikálne v posledných desiatich rokoch znížil. Možnosť telefonovať anonymne sa znižuje, no napriek tomu si mnohí neuvedomujú, že takéto trestné činy sa darí pomerne dobre objasňovať a ani funkcia CLIR nie je riešením, ako sa úspešne maskovať.

Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu