Wordpress v noci aktualizoval a my sme nechcene útočili newsletterom

WordPress v noci aktualizoval a my sme nechcene útočili newsletterom

Dnes v nočných hodinách sme nechcene všetkým našim odberateľom noviniek odoslali množstvo emailov. Systém wordpress, na ktorého jadre funguje aj zn.sk, má viacero výhod a funkcií, pre ktoré je najobľúbenejším systémom vôbec. Posledná aktualizácia systému, ktorá prebehla automaticky v nočných hodinách, však spôsobila určité ťažkosti, ktoré sa v prvom rade dotýkajú našich čitateľov. Považujeme za vhodné uviesť vec na pravú mieru.

Aktualizácia odblokovala zaseknuté

Tým, že aktualizácia odstránila staršie chyby a dlhotrvajúce nefungovanie napríklad kontaktných formulárov a rôznych notifikácií, došlo po update k odblokovaniu a následne hromadnému odoslaniu všetkého, čo zostalo visieť ešte od minulého roka “vo vzduchu”. Nie iba nám., ale aj mnohým iným portálom tak začali chodiť správy, ktoré odoslali cez formuláre návštevníci ešte pred pol rokom. Našou smolou však bolo, že sa zaseknutie týkalo aj systému pre odoslanie newslettrov. Z toho dôvodu dnes ráno našim návštevníkom prišlo veľké množstvo emailov s novinkami zo ZN.SK, čo nás veľmi mrzí. Ani my nemáme radi zaplnenú schránku emailami, ktoré môžu pôsobiť obťažujúco. Dlhodobé nefungovanie kontaktných formulárov a rôznych systémov vo wordpress sa pritom dotýkalo iba určitých portálov so špecifickým nastavením. Zablokované tak boli napríklad aj informácie o zabudnutom hesle do užívateľských účtov, či akýkoľvek iný email, ktorý posiela priamo systém.

V našom prípade nám dorazili správy a námety na články z jesene 2017. Viacero z pisateľov nás v priebehu roka kontaktovalo na e-mailoch alebo cez Facebook. Nahradené nefungujúce formuláre sme aj preto vystriedali inou formou kontaktu. Avšak všetko pred týmto nahradením, čo bolo k nám odoslané, nám dorazilo dnes po polnoci. Systém, ktorý odoslal veľké množstvo emailov bol nefunkčný systém pre odosielanie newslettrov, ktorý sme pred časom nahradili novým. Starý systém pritom beží nezávisle od nového a neplánujeme ho viac už používať.

Budeme sa snažiť odpovedať na všetky Vaše emaily v priebehu najbližších dní.

Situácia nás mrzí a za hromadné emaily sa ospravedlňujeme.

Redakcia ZN.SK


Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.