ZN.SK
Televízia

Retro-spomienky: argentínska telenovela Manuela… a jej dvojča Izabela

Argentínska telenovela Manuela patrila medzi najznámejšie telenovely u nás, dokonca ešte ako jedna z prvých ešte vysielaná na staniciach…

Argentínska telenovela Manuela patrila medzi najznámejšie telenovely u nás, dokonca ešte ako jedna z prvých ešte vysielaná na staniciach Slovenskej televízie. Kraľovala krátko po Jednoducho Mária. Napísaná bola Manoelom Carlosom a inšpirovaná románom Carolliny Nabucco. Vďaka pôvodu seriálu sme mohli spoznať Argentínu, hoci len dosť povrchne. Získali sme pocit, že ide o rovnako vyspelú, alebo dokonca spoločensky vyspelejšiu krajinu, než sme my sami. V čase vysielania sa to naozaj mohlo zdať. Najmä nič iné z Argentíny sme mnohí ani nepoznali.

Z príbehu telenovely Manuela

Rozprávala príbeh o manželstve odpornej Isabely a Fernanda, ktorý sa do nej zamiluje. Keď pri lodnom nešťastný zdanlivo príde Isabela o život, stretáva sa Fernando s Manuelou, ktorá je veľmi podobná na Isabelu. Obe sú pritom sestry, ktoré o sebe nevedeli, pretože Isabela bola utajovaným ľavobočkom. Dovtedy sa Fernando snažil s Isabelou o dieťa, no nedarilo sa. Zariadila, že za neplodného bol označený Fernando a nie ona. Tým pádom žil v predstave, že skrátka nedokáže splodiť dieťa. Život s Manuelou, ktorej podobnosť na Izabelu si všimlo aj mnoho ľudí z domu, sa zdal byť bez problémov. Lenže Izabela zohavená nešťastím najmä na tvári sa vracia do domu a zisťuje, žejej miesto obsadila iná žena.

Nezabudnuteľné boli istotne scénky, kedy sa dve veľmi podobné ženy, ktoré o sebe pôvodne vôbec netušili, objavujú v jedinom dome a kým zohavená Izabella sa ukrýva v izbe starej Mirandy (v origináli to bola Bernarda), Manuela žije po boku Fernanda šťastne až do chvíle, než Manuela otehotnie. Fernando totiž vďaka vzťahu s Isabelou pred Manuelou žil v tom, že je neplodný a preto očakávané dieťa nemôže byť jeho. Krásna blondína, vďaka ktorej sme odrazu chápali Argentínu ako krajinu ľudí podobných na nás a nie Indiánov sa stala veľmi známou tvárou a Fernando dokonca inšpiratívnym menom pre chlapcov narodených v roku 1992 až 1993.

Úvodnú pieseň k seriálu zložil skladateľ lovesongov Julio Iglesias. Zaujímavosťou je, že Manuelu aj Isabelu hrala tá istá herečka, Grecia Colmenares. Zaujímavosťou je aj fakt, že sa seriál objavil vo vysielaní televízie Prima ešte v roku 2001.

V hlavných úlohách:

  • Grecia Colmenares – Manuela / Isabela
  • Jorge Martínez – Fernando
  • María Rosa Gallo – Bernarda
  • Silvia Kutica – Mariana

Grecia Colmenares, predstaviteľka Manuely, je dodnes atraktívna žena, napriek veku. Nájsť ju môžete aj na Instagrame.

V spolupráci s Renátou

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu