ZN.SK
Freddie Mercury

We are the Champions a vokály Freddieho Mercuryho bez hudby

Priam až senzáciu vyvolalo video so spevom Freddieho Mercuryho, kde údajne niekto neznámy odstránil hudbu a zostal len spev.

Priam až senzáciu vyvolalo video skladby We are the Champions so spevom Freddieho Mercuryho, kde údajne niekto neznámy odstránil hudbu a zostal len spev. V skutku ide o unikátny príklad toho, ako výnimočný spevák bol Freddie Mercury a aký je to rozdiel od hudobných idolov súčasnosti. Čistý spev, tóny a energia v jeho speve s jasne rozpoznateľným britským prízvukom v jeho nezameniteľnom hlase vytvára naozaj zážitok. Na to aby sa podarilo takto čisto odstrániť hudbu z jednej skladby však potrebujete šialene drahé programy, veľa času a oveľa lacnejšie a šialene veľa nervov. Stopa hudobná sa totiž môže prekrývať s niektorými tónmi nástrojov a nevynikne každý zvuk. Ľahšie to majú v hudobných štúdiách, kde majú oddelené nahrávky aj preto, že hudba a spev sa nahrávajú v inom čase.

Tvár Freddieho Mercuryho

Čisté We are the Champions bez hudby je stále hudbou

Ako získať čisto len hlas bez hudby a v dobrej kvalite?

Oveľa lacnejšie je vybaviť si práva s nahrávacím štúdiom. Nahrávacie štúdia totiž vlastnia samostatné stopy pre hudbu, pre jednotlivé nástroje, ak sa nahrávalo jednotlivo a samozrejme samostatný hlas. Hlasová stopa je osobitne, pretože sa pri naozaj dobrých skladbách a pri štúdiových nahrávkach nahráva osobitne, keď už je hudba vytvorená. Aj preto je možné sem tam pri nahrávaní albumov tvoriť aj bez toho, aby sa kapela zišla celá. Niektoré časti sa nahrajú osobitne. Vzhľadom na čistotu čisto len vokálov na nahrávke je vysoko pravdepodobné, že ide o štúdiovú stopu čisto len hlasu, čo zas nie je žiaden veľký zázrak. Zázrak je len v hlase Freddieho Mercuryho, ktorý nás dokáže aj po štvrť storočí od smrti stále fascinovať. Skladba We are the Champions a spev sú len ďalším dôkazom toho, ako výnimočný hlas Freddieho Mercuryho bol.

Neskôr sme sa dočkali aj filmového spracovania jeho života. Viac o filme.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu