We are the Champions a vokály Freddieho Mercuryho bez hudby - ZN.SK

We are the Champions a vokály Freddieho Mercuryho bez hudby

Priam až senzáciu vyvolalo video so spevom Freddieho Mercuryho, kde údajne niekto neznámy odstránil hudbu a zostal len spev. V skutku ide o unikátny príklad toho, ako výnimočný spevák bol Freddie Mercury a aký je to rozdiel od hudobných idolov súčasnosti. Čistý spev, tóny a energia v jeho speve s jasne rozpoznateľným britským prízvukom v jeho nezameniteľnom hlase vytvára naozaj zážitok. Na to aby sa podarilo takto čisto odstrániť hudbu z jednej skladby však potrebujete šialene drahé programy, brutálne veľa času a oveľa lacnejšie a šialene veľa nervov. Stopa hudobná sa totiž môže prekrývať s niektorými tónmi nástrojov a nevynikne každý zvuk.

Tvár Freddieho Mercuryho

Ako získať čisto len hlas bez hudby a v dobrej kvalite?

Oveľa lacnejšie je vybaviť si práva s nahrávacím štúdiom. Nahrávacie štúdia totiž vlastnia samostatné stopy pre hudbu, pre jednotlivé nástroje, ak sa nahrávalo jednotlivo a samozrejme samostatný hlas. Hlasová stopa je osobitne, pretože sa pri naozaj dobrých skladbách a pri štúdiových nahrávkach nahráva osobitne, keď už je hudba vytvorená. Aj preto je možné sem tam pri nahrávaní albumov tvoriť aj bez toho, aby sa kapela zišla celá. Niektoré časti sa nahrajú osobitne. Vzhľadom na čistotu čisto len vokálov na nahrávke je vysoko pravdepodobné, že ide o štúdiovú stopu čisto len hlasu, čo zas nie je žiaden veľký zázrak. Zázrak je len v hlase Freddieho Mercuryho, ktorý nás dokáže aj po štvrť storočí od smrti stále fascinovať.

We are the Champions a vokály Freddieho Mercuryho bez hudby
Ohodnoť tento článok
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Základná škola a školská taška
Ako vybrať školskú tašku pre dieťa: batoh alebo aktovku?

Ksiaz, Riese
Nacistická stavba Riese, plná tajomstiev, no nedokončená

lebka
Reálne FBI, CSI či Kosti: ľudské mŕtvoly ponechané pohodené v prírode

Zavrieť