ZN.SK
Výstava záhradkárov, Veľký Biel

Výstava ovocia a zeleniny 2016 vo Veľkom Bieli opäť úspešná

V obci Veľký Biel konala výstava ovocia, zeleniny a kvetov, opäť v priestoroch miestneho kaštieľa, významnej, hoci inokedy neprístupnej pamiatky.

Aj tento rok sa v obci Veľký Biel konala výstava ovocia, zeleniny a kvetov, ktorá sa tradične stala príležitosťou na návštevu miestneho inak neprístupného kaštieľa.

Výstava záhradkárov, Veľký Biel

Významná zabudnutá baroková pamiatka v obci neďaleko Bratislavy sa práve v tomto období každoročne stáva dejiskom výstavy, ktorá prezentuje plody práce miestnych záhradkárov aj profesionálov.

Výstava ovocia, zeleniny a kvetov

Výstavu dňa 18. septembra 2016 otvoril predseda miestneho združenia záhradkárov Ján Kaloud, za prítomnosti Ing. Jána Medelského s JUDr. Korčekom, republikovým tajomníkom s predsedom OV ZSS Bratislava-vidiek JUDr. Františkom Vargom. Výstavy sa zúčastnila aj osobnosť záhradkárstva vo viacerých smeroch, Prof. Ing. Hričovský s príhovorom. Mimo odborníkov tvorilo súčasť výstavy viac ako 200 návštevníkov, dospelých aj detí. Vrátane žiakov a škôlkarov z obce, ktorí boli súčasťou príprav a zúčastnili sa aj ako vystavovatelia. Tradičnou súčasťou výstavy ovocia a zeleniny sú podávané ovocné a zeleninové šaláty, ktoré mali v prvom rade potešiť, ale hlavne pohostiť všetkých návštevníkov.

Za úspešnú je možné tohtoročnú výstavu považovať aj pre počet vystavovaných výpestkov, kvetov, pre rozsiahlu výzdobu a prípravu podujatia. Následne bolo ovocím práce sledovať úspešnú návštevnosť podujatia, ktoré prilákalo aj návštevníkov z Bratislavy. Aj tentoraz boli súčasťou mimo priateľskej atmosféry, aj ochutnávky, príležitosti stretnúť sa s odborníkmi, záhradkármi. Deň pred výstavou sa v obci konalo otvorenie náučného chodníka prechádzajúceho obcou a širším okolím.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu