Bojové umenie: Krav Maga, technika izraelských zložiek - Zaujímavé novinky ZN.SK

Bojové umenie: Krav Maga, technika izraelských zložiek

Krav maga je známe bojové umenie izraelských obranných síl a izraelskej polície. Predstavuje zostavu techník vypracovaných na sebaobranu a boj z blízka. Zakladateľom bol Imrich (Imi) Lichtenfeld, ktorý sa narodil v Budapešti a v Bratislave prežil detstvo a dospievanie.

Krav Maga

Krav maga je pomerne mladé bojové umenie, no napriek tomu je efektívne a kompaktné. Vychádza z prvkov karate, juda, boxu a ďalších ale je zjednodušené tak, aby sa dala použiť kdekoľvek a kedykoľvek na účinnú a rýchlu sebaobranu s elimináciou útočníka. Vyznačuje sa kopmi, údermi a zároveň je to účinná obrana proti nožu a tiež strelným zbraniam. Techniky krav magy sú uspôsobené tak aby sa dali jednoducho a rýchlo naučiť v krátkom časovom rozmedzí.


Medzinárodná Krav Maga federácia: http://kravmaga-ikmf.com/, facebook

Dominika (MoonWolf)
DominikaSom fotografka, kameramanka, hudobníčka, latino hip-hop tanečníčka na voľnej nohe a verím, že jedného dňa aj spisovateľka. Vo voľnom čase sa venujem psychológii, alternatívnej medicíne, mágii a šamanizmu. Milujem knihy a cestovanie za kultúrou starých Májov, Inkov, Toltékov ale aj pohanov, Egypťanov a prastarých Slovanov. Mojou filozofiou je slovo. Slová dokážu bolestne zraňovať ale aj zázračne liečiť. Všetci sme dostali dar slova. Jednou z foriem ako ho využiť je pre mňa aj písanie článkov, ktoré by som chcela s najlepším vedomím a svedomím zamerať pre ľudí, ktorí hľadajú cestu von zo svojich strastí a dezinformácii nám podstrkovaných vo všetkých aspektoch života. Moje heslo znie: ,,Tak poďme hľadať pravdu!''
Viac:
Polus, nákupné centrum nahlásenie bomby
V Poluse večer po Hviezdnych vojnách nahlásili bombu

Barbora Rakovská, Hrebienok
Kristína Farkašová krstnou mamou knižky Barbory Rakovskej

Mariánska priekopa, prieskum dna
Na dne Mariánskej priekopy našiel nové druhy aj plastový odpad

Zavrieť