ZN.SK
Krav Maga

Bojové umenie: Krav Maga, technika izraelských zložiek

Krav maga je známe bojové umenie izraelských obranných síl a izraelskej polície. Predstavuje zostavu techník vypracovaných na sebaobranu a boj z blízka.

Krav maga je známe bojové umenie izraelských obranných síl a izraelskej polície. Predstavuje zostavu techník vypracovaných na sebaobranu a boj z blízka. Zakladateľom bol Imrich (Imi) Lichtenfeld, ktorý sa narodil v Budapešti a v Bratislave prežil detstvo a dospievanie.

Krav Maga

Krav maga je pomerne mladé bojové umenie, no napriek tomu je efektívne a kompaktné. Vychádza z prvkov karate, juda, boxu a ďalších ale je zjednodušené tak, aby sa dala použiť kdekoľvek a kedykoľvek na účinnú a rýchlu sebaobranu s elimináciou útočníka. Vyznačuje sa kopmi, údermi a zároveň je to účinná obrana proti nožu a tiež strelným zbraniam. Techniky krav magy sú uspôsobené tak aby sa dali jednoducho a rýchlo naučiť v krátkom časovom rozmedzí.


Medzinárodná Krav Maga federácia: http://kravmaga-ikmf.com/, facebook

Mohlo by zaujímať tiež:

Dominika (MoonWolf)

DominikaSom fotografka, kameramanka, hudobníčka, latino hip-hop tanečníčka na voľnej nohe a verím, že jedného dňa aj spisovateľka. Vo voľnom čase sa venujem psychológii, alternatívnej medicíne, mágii a šamanizmu. Milujem knihy a cestovanie za kultúrou starých Májov, Inkov, Toltékov ale aj pohanov, Egypťanov a prastarých Slovanov. Mojou filozofiou je slovo. Slová dokážu bolestne zraňovať ale aj zázračne liečiť. Všetci sme dostali dar slova. Jednou z foriem ako ho využiť je pre mňa aj písanie článkov, ktoré by som chcela s najlepším vedomím a svedomím zamerať pre ľudí, ktorí hľadajú cestu von zo svojich strastí a dezinformácii nám podstrkovaných vo všetkých aspektoch života. Moje heslo znie: ,,Tak poďme hľadať pravdu!''Inzercia

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu